Author Archives: Jakub Vilánek

Velikonoční projektový den

TURNAJ TŘÍ ŠKOL VE HŘE KIN-BALL

V úterý 16. 4. 2019 se v tělocvičně ZŠ Vacov odehrál čtvrtý ročník turnaje žáků druhého stupně ZŠ Vacov, ZŠ Zdíkov a ZŠ Stachy ve hře Kin-ball. Celý turnaj se dohromady skládal ze tří miniturnajů – uskutečnily se zápasy v kategoriích dívky, chlapci a mix. Na základě výsledků jednotlivých kategorií je každoročně určen celkový vítěz turnaje. Předchozí tři ročníky zvítězila vždy ZŠ Zdíkov.

V letošním ročníku vyhrálo domácí družstvo kategorii dívek. V kategorii chlapců zvítězila ZŠ Zdíkov před domácími borci. Vše se rozhodlo v kategorii MIX. Tuto kategorii ovládlo domácí družstvo a díky tomuto vítězství se poprvé v historii stalo vítězem turnaje. V celkovém pořadí skončila na druhém místě ZŠ Zdíkov a na třetím ZŠ Stachy.

Jarní koncert ZUŠ

pozvanka

Vítáme jaro – vystoupení žáků I. stupně

besídka

Generální zkouška na vystoupení bude volně přístupná veřejnosti ve stejný den od 9:30.

Venkovní učebna

V roce 2018 se podařilo v rámci projektu realizovat novostavbu venkovní učebny. S příchodem jarních dnů jsme začali naši venkovní učebnu využívat.

Zlatý Ámos 2019

Sestřih finále

Rozhovor v Českém rozhlasu

Třídní schůzky

Ve středu 10. 4. se konají třídní schůzky od 15:30 na I. stupni a od 16:00 na II. stupni.

Nový traktor pro školku

Naše školka se nachází poblíž hlavní silnice, proto máme dost dobrý přehled o projíždějících dopravních prostředcích. Kluci nejvíc sledují traktory, které podle značek dokáží spolehlivě rozeznat. Na podzim a na jaře děti vídají a se zájmem pozorují zemědělskou techniku při práci na poli nebo na louce. Chodíme na exkurze do místního ZOD, kde děti vidí traktory a zemědělské stroje zblízka a mohou si je také trochu osahat.

Zájem dětí zřejmě těší i zemědělce, protože nám připravili nečekané překvapení. V pátek 8. března zavítali do školky předseda ZOD Vacov pan inženýr Petr Holub a majitel společnosti DAŇHEL AGRO a.s. pan inženýr Vlastimil Daňhel. Dětem předali dar v podobě šlapacího traktůrku, značky John Deere. Radost dětí byla převeliká. Nejmenší děti traktor hned vyzkoušely. Zatím jenom v herně na koberci, ale na jaře ho určitě budou prohánět na školní zahradě.

Děkujeme panu inženýru Petru Holubovi a panu inženýru Vlastimilu Daňhelovi za milý a hodnotný dar.

Za MŠ Vacov D. Čtvrtníková

Jak se hladí ježek?

V úterý 26. 3. 2019 jsme v naší mateřské škole přivítali živého ježka. Jmenoval se Princátko, protože měl rád pouze červíky a jen červíky. Nic jiného mu totiž nechutná.

Na začátku programu jsme se dozvěděli jak žijí ježci, čím se živí, jak si vytváří a chrání svoje území. Prohlédli jsme si obrázky, kde nás překvapilo, jak má ježek dlouhý jazyk. Poté nám paní ošetřovatelka ukázala zmíněného ježka Princátka, kterého jsme si zblízka prohlédli, prozkoumali jsme jeho bříško, které je bez bodlin. A nakonec jsme si vyzkoušeli, jak se hladí ježek. Po chvilce zvykání na nás ježek začal vyplazovat i jazyk, který jsme viděli na již zmíněném obrázku.

Naučili jsme se básničku s pohybovým doprovodem a písničku o ježkovi. A na závěr jsme vybarvili obrázek, vytvořili společné dílko a Princátko hlídal, jestli to všichni děláme správně.

Přivítání Zlaté Ámosky

V pátek a v sobotu měla ještě naše Zlatá Ámoska povinosti: Nejlepší učitele přivítal radní pro školství
Ale v pondělí už jsme ji mohli s velkou slávou přivítat ve škole:Reportáž z návratu Zlaté Ámosky do školy v šumavském Vacově

Matematický KLOKAN – školní kolo

V pátek 22. 3. 2019 se jako každý rok uskutečnila matematická soutěž Matematický klokan. Celkem se této soutěže zúčastnilo 129 žáků naší školy. Výsledky 3 nejlepších soutěžících v jednotlivých kategoriích:

Cvrček

 1. Anastázie Klasová – 2. tř. – 67b.
 2. Horáček Jonáš – 3. tř. – 62b.
 3. Eliška Pšeničková – 2. tř. – 61b.

Klokánek

 1. Lukáš Appelt – 4. tř. – 98b.
 2. Julie Ševčíková – 4. tř. – 91b.
 3. Lenka Šochmanová – 4. tř. – 88b.

Benjamín

 1. Michaela Vinterová – 6. tř. – 59b.
 2. Martin Janoušek – 7. tř. – 49b.
 3. Jan Hořejš – 6. tř. – 47b.

Kadet

 1. Adam Ševčík – 8. tř. – 72b.
 2. Kryštof Bejček – 8. tř. – 72b.
 3. Lenka Nováková – 8. tř. – 63b.

Nejoblíbenější učitelkou České republiky je naše Pavlínka!

Zlatý Ámos 2019

A jak to všechno probíhalo? Ráno jsme se sešli na na autobusovém nádraží ve Vacově již v 6:30. Někteří žáci nemohli dospat a byli vzhůru již od 4:00. Pan Makas přistavil autobus a my jsme do něj poskládali mávátka, transparenty, vuvuzely, řízky a modrožlutá lavina se valila na Prahu.

V kongresovém centru v Hotelu Olšanka jsme obsadili levou stranu pod pódiem. Podpořit nás přijeli i babičky, maminky, tatínkové a kamarádi. Mnoho dalších fandilo při sledování online přenosu. Atmosféra byla neuvěřitelná, soupeři silní, jednou z hvězd byl i náš školník, ale Pavlínka a její čtvrťáci to dokázali.

Po vyhlášení začal mediální kolotoč – televize, noviny, rádia. Nakonec jsme ze spárů novinářů konečně unikli a slavící autobus vyrazil zpět do Vacova. Cesta to byla náročná. Unavení ale spokojení jsme se rozešli k domovům. Příští zastávka Legoland!

A teď se podívejte, kde všude se o nás píše:

Česká televize
Zlatý Ámos
Hospodářské noviny
Český Rozhlas
ČTK
Deník.cz
Jižní Čechy Teď
Aktuálně.cz
Pedagogické info
Dalito.sk

Finále ankety Zlatý Ámos 2019

Už je to tady! Autobus fanoušků vyrazil ráno do Prahy na finále ankety Zlatý Ámos. Přímý přenos z vyhlášení můžete od 14:00 sledovat v iVysílání České televize.

Zápis do MŠ

NP
Kritéria
Přihláška

Naše Anička

Po ukončení sběru víček pro zdravotně znevýhodněnou Martinku jsme se rozhodli pomoci další malé slečně.

Na vánoční jarmark jsme vyrobili malé Ježíšky ve skořápce, které naše děti v kostýmech andílků prodávaly rodičům a přátelům školy. Na této dobročinné akci se nám pro Aničku podařilo vybrat 3500,- Kč. Tuto částku jsme Aničce předali a dostalo se nám krásného poděkování ve formě milého dopisu. Nechceme zůstat u této jedné akce a již nyní připravujeme další formu pomoci. Máte-li nějaké nápady, neváhejte nás kontaktovat a pojďme společně pomoci, Aničce, která neměla takové štěstí…. (kontaktní os. Filipová Renáta).
NP