Author Archives: Jakub Vilánek

Jihočeská Ámoska korunovala svého nástupce

Zlatá a zároveň Jihočeská Ámoska 2019 Pavlína Kopáčiková v pondělí 17. února slavnostně korunovala svého nástupce. Stal se jím Tomáš Míka z Gymnázia P. de Coubertina v Táboře, který zvítězil v Jihočeském regionálním kole ankety o nejoblíbenějšího učitele.

Nominované učitelky a učitele obhajovali jejich žáci v budově ZŠ ve Vacově, kde stále ještě kralující Pavlína Kopáčiková učí. „Já jsem si ten rok náramně užila. Přeji, ať si ho užijete stejně jako já,“ řekla Kopáčiková svému nástupci při korunovaci. „Myslím, že být v porotě je náročnější než být mezi nominovanými,“ dodala po ukončení regionálního kola.

Pro porotu bylo i toto regionální kolo velkým zážitkem. „Je obdivuhodné, jak trefně a přesvědčivě dokážou žáci vystihnout vlastnosti, které u svých oblíbených pedagogů oceňují. A není to jen smysl pro humor, ale také spravedlivost, náročnost a umění naučit,“ zhodnotil vystupování dětí ředitel ankety Slávek Hrzal. Všem zúčastněným Jihočechům popřál k nominaci také ředitel ZŠ Josef Mráz a starosta Vacova Miroslav Roučka. Oba shodně potvrdili, že přihláška do Zlatého Ámose, kterou pro své kantory mohou poslat pouze žáci základních a středních škol, je tím největším vítězstvím. Také proto pro všechny připravila obec i škola bohaté občerstvení včetně domácího chleba a zákusků a vacovští školáci vyrobili pro nominované keramické korunky.

Do konce února proběhnou ještě dvě regionální kola. V první polovině března čeká na šestnáct postupujících semifinále, které proběhne v Praze, v zrcadlových sálech MŠMT. Pouze šest účastníků může pak postoupit do veřejného finále v pátek 27. března v kongresovém sále pražského hotelu Olšanka. Tam bude ministr školství korunovat nového Zlatého Ámose, dětská porota vybere Dětského Ámose, hlasováním na webu ČT D bude zvolen Ámos sympaťák a partneři ankety zveřejní jména Ámose matikáře a fyzikáře.

Informační schůzka pro rodiče a děti – zájezd do Londýna

Informační schůzka pro účastníky zájezdu a jejich rodiče proběhne v pátek 28. 2. ve 14:30 v jídelně Základní školy ve Vacově. Přítomen bude pan Ladislav Havel, majitel cestovní kanceláře CIAO ze Strakonic, která zájezd organizuje. Rád zodpoví všechny Vaše dotazy.

Těšíme se na Vaši účast.

Zápis do 1. třídy

pozvanka

Inovace zařízení školní jídelny ve Vacově – salátový bar

V průběhu jarních prázdnin proběhla změna v prostorách školní jídelny naší základní školy. Novinkou je samoobslužný chlazený salátový bar, kde si mohou malí i velcí strávníci podle vlastní chutě nabírat zeleninu, zeleninové saláty nebo ovoce. Úmyslem je zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny a motivovat děti ke zdravému stravování tím, že si mohou sami vybrat a na talíř nandat salát či ovoce v množství jaké jim vyhovuje.

Dále byl oddělen výdej polévky a nápojů od hlavního pokrmu z důvodu zvětšení prostoru u okénka. Celá místnost byla nově vyzdobena výtvarnými pracemi žáků naší školy.

Beseda k zápisu do 1. třídy

pozvanka

Fotogalerie MŠ

    

Lyžařský kurz 2020

Stejně jako každým rokem jsme i letos připravili pro žáky II. stupně ZŠ Vacov lyžařský kurz v prostředí lyžařského areálu Lipno nad Vltavou. Počasí nám vcelku přálo a den před odjezdem napadlo kolem 10 cm nového přírodního sněhu. Areál měl i díky umělému zasněžování dobré podmínky pro lyžování a tak nás čekalo 5 dní plných lyžování a pobytu na čerstvém vzduchu. Začátečníci se naučili ovládat neposlušné lyže, pokročilí zdokonalili své dovednosti, nikdo neměl žádný úraz a hlavně se nikdo nenudil a pobyt na horách si všichni užili.

Program pro zdraví

V lednu 2020 se naše škola zapojila do projektu pro zdraví dětí. V rámci projektu se žáci zdarma zúčastnili výukových programů cílených na zdraví: pestrá strava, pitný režim, rizika nevhodného stravování, vyvážená strava.

Chřipková epidemie – uzavření ZŠ i MŠ

Vážení rodiče, z důvodu agresivního šíření chřipkové epidemie řešíme od včerejšího dne absence žáků, učitelů i asistentů. Po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí a se zřizovatelem jsme se rozhodli využít práva školu uzavřít ve středu 29. 1. 2020 a ve čtvrtek 30. 1. 2020. Chceme tímto krokem zamezit dalšímu šíření tohoto onemocnění. Obědy ve školní jídelně jsou odhlášené všem žákům automaticky – není třeba jednotlivě odhlašovat. Výpis z vysvědčení bude předán v náhradním termínu po jarních prázdninách. Zajištěn nebude ani náhradní provoz školní družiny, ani zájmové kroužky. Ve stejných dnech nebude probíhat ani výuka ZUŠ Vimperk.

V mateřské školce je situace obdobná. Zde bude zajištěn provoz pouze ve středu 29. 1. 2020 dopoledne. MŠ bude poté uzavřena od 30. 1. 2020 do 7. 2. 2020.

Děkujeme za pochopení

Mgr. Josef Mráz, ředitel školy

Beseda k zápisu do 1. třídy – zrušeno

Vážení rodiče, beseda k zápisu do 1. třídy, která se měla konat tuto středu 29. 1. 2020, je z důvodu chřipkové epidemie zrušena. O náhradním termínu besedy budete informováni. Děkujeme za pochopení

Nefungující propojení

Vážení rodiče, zhruba od poloviny prosince nefunguje propojení mezi Školní pokladnou a elektronickou žákovskou Školaonline. O nefunkčnosti víme, není to chyba, kterou můžeme vlastními silami opravit. Obě aplikace nám poskytují externí firmy. Chyba vznikla na straně těchto firem a my doufáme, že se firmy mezi sebou rychle dohodnou a propojení opět zprovozní.

Do elektronické žákovské Školaonline tedy není možné v tuto chvíli vstoupit ze Školní pokladny. Do žákovské je možné vstoupit pouze přímo – přes modrý banner Školaonline.

Sbírka pro „naši Aničku“

Celý listopad děti zhotovovaly výrobky na vánoční trhy. Do této akce se zapojily všechny třídy, takže v neděli 1. prosince bylo na trzích z čeho vybírat. A proč to všechno? Výnos z prodaných věcí jsme se rozhodli věnovat „naší Aničce“, která potřebuje jarní lázeňský pobyt, aby se jednou mohla postavit na svoje nožičky. A my jí všichni fandíme a držíme pěstě, aby se jí to povedlo. Hned 2 dny na to proběhlo družinové Předvánoční posezení s rodiči. Nejprve v tělocvičně děti předvedly půlhodinové pásmo básniček, koled a tanečků. A protože se „naše Anička“ přijela také na besídku podívat, předali jsme zde ejí mamince 8.000,- korun vydělaných na nedělním vánočním trhu ve Vacově. Po programu se všichni včetně Aničky přesunuli do patra školních družin, kde již byly připraveny družinové vánoční trhy, kde si samy děti prodávaly své výrobky. Výtěžek z tohoto prodeje použijeme na nákup surovin na občasné vaření či pečení v našem programu „Děti vaří dětem“. Ve cvičné kuchyňce a v oddělení Berušek bylo připravené občerstvení pro rodiče, které zčásti udělaly děti, z části donesli rodiče a z části věnovala místní pekárna. Mezi rodiči byl velký zájem o prohlížení družinové kroniky, kam mohli zapsat svůj názor, připomínku či přání. Objevilo se plno milých vzkazů a poděkování, z čehož jsme měli samozřejmě obrovskou radost. Děti, které zrovna neprodávaly, si mohly pohrát v družině, kromě toho pro ně byly vedle stolů s prodávanými výrobky připraveny veselé hry a soutěže. Veselé povídání s rodiči a prarodiči se neslo do večerních hodin a bylo moc příjemné.

Lyžařský kurz 2020

Vacov
Informace k lyžařskému kurzu 2020

Přání

Sportovní den