Author Archives: Jakub Vilánek

Grassroots – ukázková hodina TV

Ve čtvrtek 14. 2. navštívil naši školu Grassroots trenér mládeže pan Karel Nový. Učitelé prvního stupně měli možnost vidět ukázkovou hodinu TV. Žáci 1., 2. a 3. třídy si hodinu TV velmi užili. Pro učitele byla ukázková hodina zajímavou inspirací.

Vzdělávací program – Škádlení nebo šikana

Ve čtvrtek 14. 2. navštívily 5. a 6. třídu lektorky Terka a Monča z organizace Portus Prachatice. Jejich cílem bylo žákům vysvětlit co je to šikana, jak se jí bránit, co dělat, když se stanou obětí a jak mohou pomoci oběti šikany.

Žáci se díky nejrůznějším hrám seznámili s pocity, které zažívá šikanované dítě. Také pochopili, jak je důležité držet pospolu, naslouchat si a při řešení problému nalézt společný kompromis.

Díky tomuto programu získali žáci mnoho nových zkušeností a uvědomili si, jak tenká může být hranice mezi škádlením a šikanou.

Tento program je financován z projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Vimperk II. ZŠ Vacov je partnerskou školou organizace MAS Šumavsko, která tento projekt realizuje.

Jihočeský zvonek

V úterý 12. 2. 2019 proběhlo na naší škole školní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. Zúčastnilo se 31 žáků z 1. stupně a 10 žáků 2. stupně. Do okrskového kola, které se bude konat ve Vimperku, postoupili: David Buchta, Andrea Špejzlová, Matěj Špejzl, Anastázie Klasová, Nikola Zajacová, Jiří Hruška, Vojta Potužník, Eliška Chaloupková, Lucie Hermanová, Terezie Šťastná, Nikola Šturmová, Zuzana Matoušová a Veronika Jírovcová

Ochutnávka ovoce a zeleniny

Naše škola je zapojena do projektu „Ovoce do škol“. Každý týden dostávají všichni žáci naší školy jeden kus čerstvého ovoce nebo zeleniny. Cílem projektu je zvýšit u dětí oblibu ovoce a zeleniny, přispět ke změně jejich stravovacích návyků, tím bojovat proti dětské obezitě, a tak zlepšit zdravotní stav mladé populace. Druhotným efektem by mělo být celkové zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny.

Tento týden proběhla v rámci projektu Ovoce do škol „ochutnávka ovoce a zeleniny“. Do školy byly dodány bedýnky s čerstvým exotickým ovocem a zeleninou. Žáci měli možnost ochutnat například karambolu, mango, avokádo, granátové jablko, mochyni, nashi, jablko red chief, bílou ředkev a další.

Beseda k zápisu do 1. třídy

pozvanka

Jihočeský Zlatý Ámos je z Vacova!!!

Ve čtvrtek 7. února 2019 se v Poslanecké sněmovně konalo krajské kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky. Po urputném, ale férovém boji se Zlatým Ámosem Jihočeského kraje stala Pavlína Kopáčiková ze ZŠ a MŠ Vacov. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech ankety.

Změna rozvrhu

Z důvodu drobných personálních změn je nutné na druhé pololetí změnit rozvrh. Náhled nového rozvrhu si můžete prohlédnout níže. V rozvrhu došlo jen k minimálním změnám, neliší se časy konce výuky ani nejsou změny v odpoledním vyučování tříd.

rozvrh

Lyžařský kurz Lipno 2019

Pozdrav z Lipna

PF 2019

Rozsvícení vánočního stromu

Oznámení rodičům MŠ

Vážení rodiče, provoz MŠ Vacov bude v období vánočních svátků přerušen na 5 pracovních dnů.

Konec provozu: 21. 12. 2018

Začátek provozu: 3. 1. 2019

Za ZŠ a MŠ Vacov – ředitel školy
Josef Mráz v.r.

Třídní schůzky

Druhé třídní schůzky se na prvním stupni konají dle informací od třídních učitelů. Na druhém stupni budou třídní schůzky ve středu 14. 11. 2018 od 16:00 do 17:00 formou individuální konzultace.

Z důvodu pedagogické rady a třídních schůzek odpadá ve středu 14. 11. 2018 odpolední vyučování (TV chlapci 6., 7., 8. a 9. třída).

Nové fotogalerie MŠ

Lyžařský kurz 2019