Author Archives: Jakub Vilánek

Výlet do Mirákula

V úterý 11. 6. vyrazili žáci 6., 7. a 8. třídy do zábavního centra Mirákulum. Centrum bylo zbudováno na území bývalého vojenského prostoru v Milovicích a má úctyhodných 10 hektarů. Park je doslova „nacpaný“ atrakcemi, které jsou vyrobeny převážně ze dřeva, lan a dalších přírodních materiálů. Děti mohly řádit v korunách stromů, v podzemí i ve vodním světě. V areálu je zachován tankodrom, do kterého nás dovezl historický vláček. K vidění byla vojenská technika jako helikoptéra, tanky a různá bojová vozidla. Tento areál se líbil spíše klukům, holky ocenily výběh s ochočenými lamami, oslíky a koňmi. Poté děti zdolávaly nástrahy „lesního města“, strašily se v podzemí a chladily se v tůních vodního světa.

Ačkoliv nás celý den provázelo úmorné horko, všem se v Mirákulu líbilo a už se moc těšíme na příští školní výlet!

Nové foto MŠ

Kolotoč 9. třídy

pozvanka

Pasování na čtenáře

V úterý 28. května byli prvňáčci na obecním úřadu slavnostně pasováni na čtenáře. Paní knihovnice přivítala pohádkového ministra pro strašidla, spisovatele Hynka Klimka, který přijel děti pasovat.

Prvňáčci si pro všechny zúčastněné připravili básničku a zahráli na housle a flétnu. Po úvodním vystoupení jsme přečetli příběh o kohoutkovi a poté následovalo pasování. Na závěr se děti podepsaly do pamětní knihy. Odměnou za jejich celoroční píli byla krásná kniha „Pohádky Divotvorné hory Javorník“ od pana spisovatele Klimka, odznak a průkazka čtenáře.

Nakonec se všichni přesunuli do knihovny, kde si mohli půjčit svoji první knihu.

Děkujeme paní knihovnici Valtové za přípravu této slavnostní chvíle a našim mladým čtenářům přejeme mnoho krásných chvilek strávených nad stránkami knih.

Výlet 2., 3. a 5. třídy

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 se druhá, třetí a pátá třída vydala na výpravu do zážitkového parku Zeměráj u Kovářova.

Nejprve nás paní průvodkyně uvedla do svatyně, kterou využívali naši předkové v 16. století. Poté nás odvedla za dvěma domorodými ženami, které nám představily život ve vesnici z této doby. Prohlédli jsme si rozložení vesnice, jednotlivá obydlí a i nejrůznější řemesla, která museli lidé dříve vykonávat.

Následně jsme se přesunuli na Stezku bez bot. Stezka, které byla dlouhá cca 1 km, vedla lesem a loukou okolo areálu. Na její trase jsme si masírovali chodidla nejrůznějšími přírodními materiály (kamínky, šišky, dřevo, klády s kůrou i bez, písek, apod.) a plnili různé úkoly. Prohlídku areálu jsme zakončili v bludišti a na hřišti Hrejkov, které je tvořeno malými domky.

Naše další putování pokračovalo na hrad Zvíkov, kde na nás čekal parník, který nás vyvezl na prohlídku přírody z Orlíku. Zhruba v polovině cesty se k nám připojili nezvaní a velmi obávaní obyvatelé tamních vod v podobě dvou pirátů. Naštěstí vše dobře dopadlo. Za to, že jsme jim pomohli získat poklad od kapitána lodi, se s námi o svůj lup podělili.

Den řemesel

V pátek 31. 5. jsme spolu se sedmou třídou navštívili akci Den řemesel, kterou pořádá SŠ Nerudova Vimperk. Na uvítanou nám hostitelé nabídli perníčky ve tvaru mašinek, poukázky na nápoj a zákusek do kavárny. Poté jsme se byli podívat na jednotlivé obory, kde jsme si mohli vyzkoušet např. zatloukání hřebíků, svařování, nebo moderování zpráv. V tělocvičně se asi všem líbilo nejvíce, jelikož jsme si tam mohli zahrát ping pong, florbal a taky si vyzkoušet virtuální realitu. Nakonec jsme si dali výborný zákusek a limonádu ve školní kavárně. Naši školní zahradu ve Vacově zdobí hmyzí hotel, který nám vyrobili a darovali studenti této školy.

Zapsala: D. Hadravová a Z. Rychtářová

Nové foto MŠ

Besídka ke dni otců

druzina plan

Přijímací řízení MŠ

Zvířata v naší mateřské škole

V úterý 30. dubna 2019 k nám do školky přijeli psovodi Policie ČR z Volar. Policisté předvedli velmi zajímavou ukázku ze cvičení psů, z výcviku na zastavení cizího pachatele a z výcviku psa při hledání drog. Viděli jsme tři psy: čtyřměsíčního, dvouletého a šestiletého německého ovčáka. I přes velkou zimu se nám program moc líbil. Děti ho s napětím vydržely sledovat až do konce.

V pondělí 6. května 2019 došlo na zahradě MŠ k úplnému pozdvižení. Čekalo nás setkání s DRAVCI. Pan Vondruška se svým kolegou je přivezli na ukázku až z Českých Budějovic. Viděli jsme sovu pálenou, orla skalního, výra velkého a nakonec krkavce, který není dravec, ale patří mezi pěvce. A prý je ze všech ptáků ten nejinteligentnější. Přistávací dráhu pro dravce a krkavce si vy-zkoušely i naše paní učitelky. Po prvotním strachu to byl zážitek pro všechny strany. Děti byly nad-šené a venkovní program si, i přes nepřízeň počasí, užily.

Fotogalerie z dalších akcí MŠ:

Oznámení rodičům MŠ

Vážení rodiče, provoz v MŠ Vacov bude po dohodě se zřizovatelem v období letních prázdnin přerušen na 6 týdnů.

Konec provozu: 12. 7. 2019

Začátek provozu: 26. 8. 2019

Za ZŠ a MŠ Vacov – ředitel školy
Josef Mráz v.r.

McDonald‘s Cup

Dne 14. 5. se ve Vimperku konalo fotbalové klání McDonald‘s Cup. Každoročně se soutěže účastní nejlepší školní fotbalová družstva. Z Vacova byli vybráni malí fotbalisté z druhé a třetí třídy. Většina z nich fotbal aktivně hraje, a tak se ve velké konkurenci 7 týmů rozhodně neztratili. Z druhé třídy nás reprezentoval Šimon Žižka, Jan Pešl a Dominik Zelenka. Ze třetí třídy Matyáš Voják, Lucie Vinterová, Jan Prokůpek, Vojtěch Šašek, Jiří Hruška a Sebastian Pála. Přímo na hřišti děti podporoval pan Stanislav Macholda, trenér vacovského fotbalu, kterému patří velké díky za pomoc při organizaci a za vedení hráčů na hřišti. Ačkoliv nám počasí moc nepřálo, děti zabojovaly a umístily se na krásném třetím místě.

Velký dík patří také vimperským organizátorům akce a fotbalu ZDAR!

Atletika Zdíkov

Rozhodnutí o přijetí