Author Archives: Jana Krbková

Kurz první pomoci

V úterý 19. 2. navštívila naši školu paní Jiřina Kuncová ze školícího střediska v oblasti zdravotnictví a první pomoci Prachatice. Jejím cílem bylo žáky proškolit v první pomoci – kdy volat záchrannou službu, která čísla volat v případě pomoci v ČR i v zahraničí, jak postupovat při záchraně života, jakým chybám se vyvarovat aj. Žáci se naučili, jak postupovat v případě úrazu, kdy člověk krvácí (od malých zranění až po tepenné krvácení), ale i to, co dělat, když nám teče krev z nosu. Dále viděli ukázku, jak funguje defibrilátor a na závěr si sami vyzkoušeli oživit figurínu.

Tento program je financován z projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Vimperk II. ZŠ Vacov je partnerskou školou organizace MAS Šumavsko, která tento projekt realizuje.

Pythagoriáda – školní kolo

Ve dnech 5.- 6.4.2018 proběhlo školní kolo matematické soutěže – Pythagoriáda, letos již 41. ročník. Soutěže se zúčastnili žáci 5. – 8. ročníku. Řešili 15 úloh v časovém limitu 60 minut, za každou správně vyřešenou úlohu získali 1 bod. Úspěšným řešitelem školního kola je ten, který získal 10 a více bodů a postupuje tak do okresního kola.

Výsledky těch nejlepších soutěžících:

1. Anna Janoušková (5. třída): 12 bodů
  2. Jindřich Špejzl, Jan Hořejš, Ema Horáčková (5. třída): 11 bodů
  3. Kryštof Jaromír Grygera (6. třída): 10 bodů
  4. Tereza Hermanová (5. třída), Marek Seidl (6. třída): 9 bodů
  5. Adam Ševčík (7. třída): 8 bodů

Výlet 4. a 5. třídy

Ve čtvrtek 22. června 2017 navštívili žáci 4. a 5. třídy Plzeň. Dopoledne jsme strávili v Techmanii a planetáriu. Odpoledne jsme zavítali do zoologické zahrady a dinoparku. Všichni jsme si výlet moc užili.

Pythagoriáda – školní kolo

Ve dnech 31. 1. a 1. 2. proběhlo školní kolo matematické soutěže – Pythagoriáda, letos již 40. ročník. Soutěže se zúčastnili žáci 5. – 8. ročníku. Řešili 15 úloh v časovém limitu 60 minut, za každou správně vyřešenou úlohu získali 1 bod. Úspěšným řešitelem školního kola je ten, který získal 10 a více bodů.

Výsledky těch nejlepších soutěžících:

• 1. Grygera Kryštof Jaromír (5. třída): 10 bodů
  • 2. Lešáková Aneta (5. třída), Nováková Lenka (6. třída): 6 bodů