Author Archives: Lucie Švihelová

Čestický brambor

ZŠ Čestice pořádala již 23. ročník literárně – výtvarnou soutěž na téma Tajemství. Zúčastnilo se celkem 14 škol z Prachaticka, Strakonicka a Blatenska. Pozváni do této soutěže byly i děti z naší školy. Zúčastnili jsme se ve výtvarném oboru, v kategoriích I, II, III (dle věku dětí) – Kolektivní práce a dále pak v I. kategorii – Prostorové práce.

Dne 23. listopadu proběhlo vyhodnocení této soutěže v sále Lidového domu v Česticích. Samotné vyhlášení bylo doplněno hudebním a tanečním doprovodným programem, který si připravily děti a pedagogové ZŠ a MŠ Čestice.

• Prostorové práce I. kategorie: kolektiv 2. tř. – 1. místo
  • Prostorové práce II. kategorie: kolektiv 1. tř. – 2. místo
  • Kolektivní práce I. kategorie: kolektiv 3. tř. – 2. místo
  • Kolektivní práce II. kategorie: kolektiv 4. tř. – 2. místo

Děkujeme ZŠ a MŠ Čestice za výbornou organizaci literárně – výtvarné soutěže v blízkém okolí ojedinělé. Díky také patří za hodnotné ceny, které obdržely kolektivy jednotlivých tříd.

McDonald’s cup

Dne 11. 5. 2017 se náš školní tým chlapců z 1. – 3. tříd zúčastnil okresního kola fotbalového McDonaldś cupu školních týmů a to již jubilejního 20. ročníku. Soutěžilo zde celkem sedm týmů, rozdělených do dvou skupin. Ve své skupině hrál každý s každým a následně se rozhodovalo mezi všemi družstvy o umístění.

Náš tým si mezi konkurencí neudělal žádnou ostudu, ba naopak. V semifinále naši porazili Šumavské Hoštice 3:0 a zajistili si tím krásné třetí místo. Všichni chlapci dostali bronzové medaile, diplom a dohromady jeden překrásný a pro nás velmi cenný pohár. (Na druhém místě byl tým ze ZŠ Národní Prachatice a první ze ZŠ Smetanova Vimperk).

Velkou zásluhu na zdolání protihráčů mají jistě fotbalové kvality a výkony našich chlapců, ale i podpora a trenérské vedení pana Martina Vojáka. Ten nás doprovodil na turnaj a patří mu tak velký dík a má nemalý podíl na našem fotbalovém úspěchu.

Bližší info a foto na stránkách Prachatického deníku.