Author Archives: Lucie Švihelová

McDonald’s Cup

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 proběhl 21. ročník Okresního kola McDonald´s cupu – celostátního fotbalového turnaje, určený žákům ZŠ. Na hřišti TJ Šumavan ve Vimperku jsme se utkali se školními družstvy z celého prachatického okresu ve věkové kategorii 4. a 5. tříd ZŠ. Nalosovány byly dvě skupiny: sk. A – ZŠ Národní Prachatice, ZŠ TGM Vimperk, ZŠ Vacov, ZŠ Husinec, ZŠ Netolice; sk. B – ZŠ Smetavova Vimperk, ZŠ Vodňanská Prachatice, ZŠ Šumavské Hoštice, ZŠ Zdíkov. Výsledky – Vacov – Husinec 2:1; TGM Vimperk – Vacov 0:1; Národní Prachatice – Vacov 2:2; Vacov – Netolice 0:1.

V souboji o 5. – 6. místo se ZŠ Vodňanská vyhráli chlapci z naší školy 1:0. ZŠ Vacov vzorně reprezentovali: Čtvrtník František, Josefík Matyáš, Mauric Vojtěch, Rejšek Vojtěch, Zloch František, Čejka Pavel, Česánek Kryštof, Čtvrtník Martin, Hořejš Jan, Mareš Tomáš, Horáčková Ema, Urbánek Jiří (střelci – Čtvrtník M., Rejšek V., Josefík M., Mareš T.)

10. 5. 2018 si v kategorii 1., 2. a 3. tříd zahráli a ZŠ Vacov opět úspěšně reprezentovali: Pála Sebastian, Voják Matyáš, Horáček Jonáš, Prokůpek Jan, Vinterová Lucie, Šašek Vojtěch, Boška Jiří a Josef, Čtvrtník Miroslav, Zloch Václav. Chlapci celkově uhráli krásné 3. místo, získali tak cenné medaile a pohár.

Chtěla bych tak poděkovat všem našim fotbalistům a jejich rodičům za podporu při realizaci naší výpravy, jmenovitě p. Františkovi Čtvrtníkovi a Martinovi Vojákovi za trenérské vedení a podporu celého týmu na hřišti.

Čestický brambor

ZŠ Čestice pořádala již 23. ročník literárně – výtvarnou soutěž na téma Tajemství. Zúčastnilo se celkem 14 škol z Prachaticka, Strakonicka a Blatenska. Pozváni do této soutěže byly i děti z naší školy. Zúčastnili jsme se ve výtvarném oboru, v kategoriích I, II, III (dle věku dětí) – Kolektivní práce a dále pak v I. kategorii – Prostorové práce.

Dne 23. listopadu proběhlo vyhodnocení této soutěže v sále Lidového domu v Česticích. Samotné vyhlášení bylo doplněno hudebním a tanečním doprovodným programem, který si připravily děti a pedagogové ZŠ a MŠ Čestice.

• Prostorové práce I. kategorie: kolektiv 2. tř. – 1. místo
  • Prostorové práce II. kategorie: kolektiv 1. tř. – 2. místo
  • Kolektivní práce I. kategorie: kolektiv 3. tř. – 2. místo
  • Kolektivní práce II. kategorie: kolektiv 4. tř. – 2. místo

Děkujeme ZŠ a MŠ Čestice za výbornou organizaci literárně – výtvarné soutěže v blízkém okolí ojedinělé. Díky také patří za hodnotné ceny, které obdržely kolektivy jednotlivých tříd.

McDonald’s cup

Dne 11. 5. 2017 se náš školní tým chlapců z 1. – 3. tříd zúčastnil okresního kola fotbalového McDonaldś cupu školních týmů a to již jubilejního 20. ročníku. Soutěžilo zde celkem sedm týmů, rozdělených do dvou skupin. Ve své skupině hrál každý s každým a následně se rozhodovalo mezi všemi družstvy o umístění.

Náš tým si mezi konkurencí neudělal žádnou ostudu, ba naopak. V semifinále naši porazili Šumavské Hoštice 3:0 a zajistili si tím krásné třetí místo. Všichni chlapci dostali bronzové medaile, diplom a dohromady jeden překrásný a pro nás velmi cenný pohár. (Na druhém místě byl tým ze ZŠ Národní Prachatice a první ze ZŠ Smetanova Vimperk).

Velkou zásluhu na zdolání protihráčů mají jistě fotbalové kvality a výkony našich chlapců, ale i podpora a trenérské vedení pana Martina Vojáka. Ten nás doprovodil na turnaj a patří mu tak velký dík a má nemalý podíl na našem fotbalovém úspěchu.

Bližší info a foto na stránkách Prachatického deníku.