Author Archives: Pavlína Kopáčiková

Čtvrtek na I. stupni

Ve čtvrtek odjíždí přihlášené děti lyžovat na Javorník. Odjezd v 8 hodin z nádraží, návrat na oběd.

Pro děti zůstávající ve škole je připraveno tvořivé a sportovní dopoledne. Děti potřebují zimní oblečení (půjdeme ven) a sportovní oblečení do tělocvičny.

Děkujeme rodičům za spolupráci.

Sportu zdar a lyžování zvlášť.

První stupeň na lyžích

Na čtvrtek 1. března jsme pro děti připravili „Dopoledne na lyžích“. Děti si užijí na sjezdovce na Javorníku. Podrobnější informace najdete ve zprávě na škole online.

Besedy společnosti Eko – kom a. s.

V pondělí 16. října se během dopoledne žáci naší školy a školky zúčastnili ekologických besed programu Tonda Obal na cestách společnosti Eko – kom a. s., který seznámil žáky s problematikou třídění a recyklace odpadů. Program byl pro školu zdarma. Cílem těchto besed je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů. Více na Tonda Obal.

Sešity zdarma

Naše škola se zařadila do projektu státního podniku Lesy ČR „SEŠITY DO ŠKOL“. Školy, které se přihlásily, získaly zdarma linkované sešity doplněné o informace a zajímavosti z lesa a o lese. Sešity tento týden dostaly všechny děti z I. stupně. Děkujeme!

Dopravní a zdravotní kroužek

Ve středu 4. října začíná v učebně 3. třídy Dopravní a zdravotní kroužek. První skupina bude mít kroužek od 13:00 do 13:45, druhá od 13:45 do 14:30 hodin. Rozdělení mladých cyklistů a zdravotníků do skupin najdete na Škole OnLine.

Třeťáčci na Světovém dni první pomoci

Od roku 2000 se druhou sobotu v září koná Světový den první pomoci. Prachatický ČČK pořádal v pondělí 11. září ve Vimperku na břehu řeky Volyňky k tomuto dni akci, která má veřejnosti ukázat, jak je důležité umět poskytnout první pomoc.

Děvčata ze třetí třídy, která v loňském školním roce navštěvovala zdravotní kroužek, předvedla ostatním, jak ošetřit tepenné krvácení a zlomeninu  dolní končetiny. Figurantky Lucka Hermanová a Anička Pšeničková zvládly roli zraněných na výbornou.  Všichni jsme viděli vystoupení kynologů se záchranářskými psy, ukázky moderní hasičské techniky, vybavení Policie ČR, Horské služby, ukázky obvazové techniky, maskování poranění …..

Pekárně NoVy a panu řidiči Potužníkovi děkujeme za dopravu na tuto zajímavou akci.

Zavzpomínej na prázdniny

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsme si užili červencový letní tábor při škole:-).

Sběr víček pokračuje

I v letošním školním roce vybíráme plastová víčka od PET lahví + kovová víčka od skleněných lahví – každý den před první vyučovací hodinou (7.40 – 8.00 hod.) u učebny 3. ročníku. Předem děkujeme za přinesení:-).

Letní tábor :-)

V pondělí 10. července se sešli všichni táborníci v malé tělocvičně, kde jsme se rozdělili do keltských kmenů, vyrobili si keltský deník, amulet a korále, které budou jednotlivé kmeny získávat za splněné úkoly. Po dobrém obědě v naší školní jídelně jsme vyrazili na koně do Přečínských Chalup k Roučům, kterým tímto mooooc děkujeme. Do deníčků si budeme zapisovat, co jsme zažili a co nás ještě čeká.

V úterý pojedeme autobusem do Čkyně, pak vláčkem:-) do Lčovic, odkud se po modré značce vydáme až na vrchol Věnec u Budilova. Sportovní oblečení, obuv, pláštěnka, svačina a pití nám nesmí na putování po Keltské stezce chybět. Pokud počasí dovolí opečeme si po cestě „buřtíky“.

Dnes jsme zvládli Keltskou stezku na jedničku s hvězdičkou. Myslíme si, že všichni musí být pořádně unavení – 12 km v nohách bez „remcání“ :-). Super!!!

Ve středu pojedeme autobusem do svíčkárny v Písku, kde si bude každý vyrábět vlastní svíčky a sáček s koupelovou solí:-). Oběd máme zajištěný. Malé kapesné by se hodilo:-). Děti dnes dostanou informace k pátečnímu dni, prosíme o přečtení a vyplnění. Děkujeme.

Dnešní tvoření ve svíčkárně se nám líbilo. Vezeme domů svíčky, koupelovou sůl a jiné drobnosti…..  

Do Strakonic vyrazíme ve čtvrtek.  Sraz je tentokrát na nádraží ve Vacově. Odjezd v 8 hodin. Na hradě na nás čeká Svět Lego kostiček a tvořivá dílnička. I ve Strakonicích si dáme oběd a autobusem se vrátíme zpět.

Po třetí hodině nás přivezl autobus ze Strakonic. Prohlídkou výstavy z Lego kostiček, tvořením, dováděním na Podskalí, obědem a zmrzlinou jsme ukončili čtvrtý tábornický den. Na pátek jsme rozděleni na Kelty turisty a Kelty cyklisty a po špagetách od našich skvělých paní kuchařek vyrážíme na poslední výlet do přírody. A samozřejmě na závěr…vyhodnocení, odměny, medaile…:-) 

Pátek upřesníme podle počasí – rádi bychom jeli na kole (kdo nechce nebo nemůže, půjde pěšky).

Počasí nám přálo i v pátek a tak po dopoledních hrách a vyhodnocení celého tábora vyrazila jedna skupina na kole a druhá pěšky na koupaliště v Rohanově. Cyklisté jeli kolem Biskupáku a Milíkovské studánky, tachometr jim naměřil 14 km.

Všem táborníkům děkujeme za bezva týden, bez úrazu a s úsměvem na tváři jsme si to společně užili. Užívejte prázdniny a zase někdy příště…  

 

Informace k letním táborům na škole !!!!

Vážení rodiče, milé děti,

blíží se nám konec školního roku a s ním přichází očekávané letní prázdniny.

Na nás čekají dva týdny letního tábora (týden v červenci a týden v srpnu). Scházet se budeme vždy v malé tělocvičně od 7:30 do 8 hodin, domů budeme odcházet od 15:30 do 16 hodin (podle potřeby rodičů).

První den tj. pondělí 10. července a v pondělí 21. srpna odevzdejte prosím vedoucím kartičku pojištěnce (stačí kopie) a zároveň podepíšete „Prohlášení o bezinfekčnosti dítěte“. Děti potřebují na každý den přezůvky, sportovní oblečení a obuv, batoh, láhev na pití a náhradní oblečení.

Na tábor je nutné, aby dítě mělo sjednané pojištění odpovědnosti za škodu.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Na červencové táborníky se těší Kateřina Kaskounová,  Pavlína Kopáčiková a Lucie Švihelová. Na ty srpnové se již teď těší Renáta Filipová a Lucie Švihelová.

 

Sběr papíru

V letošním školním roce jsme v pondělí 26. června poslali do sběrných surovin skoro 10 tun 🙂 starého papíru. Za nepotřebný papír, který jste v pondělí do školy přinesli, děkujeme.

A kdo ve středu jede do lanového centra na Zadově?

1. místo   9. třída       105, 18 kg na jednoho žáka

2. místo   7. třída     74, 14 kg

A kdo půjde na zmrzlinu?

3. místo   3. třída     69, 64 kg

4. místo   5. třída     61, 77 kg

5. místo   2. třída     58, 18 kg

6. místo   6. třída     57, 30 kg

7. místo   4. třída     48, 24 kg

8. místo   1. třída     39, 27 kg

9. místo   8. třída     0 kg 🙁

  

Sběr papíru – pondělí 26. června

SBĚR PAPÍRU – PONDĚLÍ 26. června!!!!!

Soutěží 1. – 9. TŘÍDA.

Vítězná třída pojede do lanového centra na Zadově!

Pravidla soutěže:

  1. Do školy přivezete papír svázaný – noviny, časopisy, letáky……. Max. velikost jednoho balíku je „bedna od banánů“ z důvodu snadné manipulace. Vybíráme od 7 hodin u školy.
  2. Za vybírání a vážení papíru zodpovídá 9. třída. Nebojte se, každá třída si bude hlídat její poctivost.
  3. Zvážíme papír, který přinese Vaše třída, a vydělíme počtem žáků. Dostaneme číslo (počet kg papíru na jednoho žáka), které rozhodne o vítězi!!!!!
  4. Třídy, které budou na 2. – 9. místě, půjdou na zmrzlinu.

Dotazy zodpoví P. Kopáčiková

Sběr víček do 22. června!!!!

V letošním školním roce končí sběr víček od PET lahví a kovových víček ve čtvrtek 22. června.

Za přinesená víčka po celý školní rok moooc děkujeme :-).

Úspěch v okresním kole – soutěž hlídek mladých zdravotníků

Po dopravní soutěži jsme jeli do Prachatic na okresní kolo soutěže „Mladý zdravotník“. V mladší kategorii nás reprezentovala dvě družstva z I. stupně, v kategorii starších družstvo jedno.

Krásné 3. místo vybojovala děvčata, která byla na soutěži poprvé. Z bronzového umístění měly Jaroslava Nová, Anna Pšeničková, Natálie Marášková, Julie Ševčíková a Terezie Šťastná velkou radost. Méně trestných bodů a super 2. místo ve stejné kategorii získali Aneta Lešáková, Nikola Šturmová, Klára Appeltová, Zuzana Matoušová a Jindřich Špejzl. Hlídka na prvním místě měla jen o pět trestných bodů méně než my:-).

Hlídka starších ve složení Klára Čejková, Adam Ševčík, Adam Mészáros, Milan Sliacký a David Makas  obsadila pěkné 6. místo. Ještě více tato hlídka zabojovala v druhé části soutěže „Mladý záchranář – dokaž, že umíš“, kterou pro děti připravuje Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje, a v této samostatné části nám již 1. místo neuniklo.

Všem našim mladým zdravotníkům, kteří se ctí obstáli v silné konkurenci, děkuji za reprezentaci školy. Mamince Jarušky Nové děkuji za pomoc při přípravě na tuto soutěž.

Pavlína Kopáčiková

 

Dopravní soutěž mladých cyklistů – 3. místo

I v letošním školním roce jsme se zúčastnili okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů v Prachaticích. Cyklisté prokázali znalosti z pravidel silničního provozu, na kole předvedli jízdu zručnosti, pod dohledem policistů jezdili na dopravním hřišti a ukázali, že umí poskytnout první pomoc zraněným.

Aneta Lešáková, Martina Mlsová, Adam Ševčík a Lukáš Mauric nás reprezentovali v mladší kategorii a obsadili 4. místo.

Pěkné 3. místo v kategorii starších vybojovali Lucie Rychtářová, Adéla Štěrbová, Milan Sliacký a Adam Mészáros.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

Pavlína Kopáčiková