Author Archives: Pavlína Kopáčiková

XIII. Školní ples

V sobotu 9. března se koná již XIII. Školní ples. Čeká na nás večer plný překvapení:-). Lístky k prodeji ve škole u p. Kopáčikové ve 4. třídě. K tanci a k poslechu hraje De Facto. Těšíme se na Vás!

Třeťáci a čtvrťáci v Praze na návštěvě u královny Kapesky

V pondělí po první adventní neděli navštívili třeťáci a čtvrťáci vánočně vyzdobenou Prahu. V divadle Hybernia malé i velké diváky okouzlila a vtáhla do děje krásného muzikálu královna Kapeska. Další naše kroky směřovaly na Staroměstské náměstí, kde jsme nevěděli, co si prohlížet dříve:-).

Vzpomínka na říjnový projektový den na I. stupni – 100 let naší republiky

„Tělocvik“ ve 4. třídě

Přibližně jednou za měsíc navštěvuje naše hodiny tělesné výchovy v rámci projektu Centra aplikovaných pohybových aktitvit (APA) při FTK UP Olomouc Bc. Kateřina Tesařová. Při její poslední návštěvě jsme si vyzkoušeli, jak se hraje fotbal poslepu. Jak nám to šlo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Sběr víček už jen do konce listopadu

Všem pilným sběračům oznamujeme, že sběr víček pro Martinku ze Čkyně končí v pátek 30. listopadu. Za nasbíraná víčka moc děkujeme :-).

Dopravní a zdravotní kroužek

Ve středu 3. října začíná v učebně 4. třídy Dopravní a zdravotní kroužek. První skupina bude mít kroužek od 13:00 do 13:45, druhá od 13:45 do 14:30 hodin. Rozdělení mladých cyklistů a zdravotníků do skupin najdete ve zprávě na Škole OnLine.

Sešity zdarma

Již podruhé se naše škola zapojila do projektu státního podniku Lesy ČR „SEŠITY DO ŠKOL“. Školy, které se přihlásily, získaly zdarma 100 ks linkovaných sešitů doplněné o informace a zajímavosti z lesa a o lese. Sešity využijí ve výuce všechny děti z I. stupně. Děkujeme!

Sběr víček

I v letošním školním roce vybíráme plastová víčka od PET lahví + kovová víčka od skleněných lahví pro Martinku ze Čkyně – každý den před první vyučovací hodinou (7.40 – 8.00 hod.) u učebny 4. ročníku. Předem děkujeme za přinesení:-).

Soutěž ve sběru papíru

V pondělí 25. června jsme díky Vám poslali do sběrných surovin 9. 133 kg papíru :-). Za přinesený papír děkujeme. Vítězná 9. třída jede za odměnu do bazénu, ostatní si pochutnají na slíbené zmrzlině. A jak to dopadlo?

 1. místo 9. třída
 2. místo 3. třída
 3. místo 8. třída
 4. místo 4. třída
 5. místo 6. třída
 6. místo 5. třída
 7. místo 1. třída
 8. místo 7. třída
 9. místo 2. třída

Úspěch Daníka Klase

Na začátku května se Daník Klas ze 3. třídy zúčastnil výtvarné soutěže dětí a mládeže se zrakovým postižením v rámci 58. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež – Zlín 2018. Pod vedením asistentky Lucie Švihelové vytvořil na téma „Moje fantastické zvíře“ plastického draka, který dostal jméno „Šmak“. Z 200 došlých prací se dostal Daník mezi deset nejlepších, konkrétní pořadí se neurčuje. Daníkovi i Lucce velikáááááááá gratulace:-).

Sběr papíru v pondělí 25. června

SBĚR PAPÍRU – PONDĚLÍ 25. června!!!!!

Soutěží 1. – 9. TŘÍDA.

Vítězná třída pojede do bazénu v Sušici!

Pravidla soutěže:

 1. Do školy přivezete papír svázaný – noviny, časopisy, letáky……. Max. velikost jednoho balíku je „bedna od banánů“ z důvodu snadné manipulace. Vybíráme od 7 hodin u školy. Prosím o dodržení velikosti svázaného papíru. 
 2. Za vybírání a vážení papíru zodpovídá 9. třída. Nebojte se, každá třída si bude hlídat její poctivost.
 3. Zvážíme papír, který přinese Vaše třída, a vydělíme počtem žáků. Dostaneme číslo (počet kg papíru na jednoho žáka), které rozhodne o vítězi!!!!!
 4. Třídy, které budou na 2. – 9. místě, půjdou na zmrzlinu.

Dotazy zodpoví P. Kopáčiková

Sběr víček končí ve čtvrtek 14. června

V letošním školním roce končí sběr víček od PET lahví a kovových víček ve čtvrtek 14. června. Víčka budou předána Martince ze Čkyně.

Za přinesená víčka po celý školní rok moooc děkujeme :-).

Sladovna Písek

Zdravotní soutěž ČČK – postup do krajského kola :-)

Ve čtvrtek 17. května se v Prachaticích konalo okresní kolo soutěže Mladý zdravotník a Mladý záchranář. Během dopoledne děti ukázaly dovednosti z poskytování první pomoci, které se naučily.

Za I. stupeň soutěžily za naši školu dvě hlídky. Natálie Marášková, Jaroslava Nová, Anna Pšeničková, Julie Ševčíková a Terezie Šťastná získaly krásné 1. místo a tím si zajistily postup do krajského kola v Českých Budějovicích, kam pojedou v úterý 29. května.

Na stříbrném stupínku zdravotní části skončilo družstvo Vacov II. – Klára Appeltová, Veronika Hozmanová, Vojtěch Ptáček, Jindřich Špejzl a Nikola Šturmová, kteří ještě zazářili v části  „Mladý záchranář – dokaž, že umíš“, kde skončili třetí. Za II. stupeň vybojovali v této části, kterou pořádá Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje, Aneta Lešáková, Adam Mészáros, Milan Sliacký, Adam Ševčík a Adam Švihel také 3. místo.

Všem soutěžícím gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy. Mamince Jarušky Nové děkuji za pomoc při přípravě na soutěž.

Dopravní soutěž mladých cyklistů – 3. místo

Ve čtvrtek 10. května se zúčastnila dvě družstva naší školy okresního kola „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ v Prachaticích. Mladí cyklisté zdolávali překážky při jízdě zručnosti, jezdili podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti, kde každé porušení pravidel zaznamenali dohlížející policisté. V tělocvičně ošetřili zraněné figuranty a v počítačové učebně vyplnili testy, kde prokázali teoretické znalosti z pravidel silničního provozu. Mladší družstvo ve složení Jan Kaskoun, František Čtvrtník, Klára Appeltová a Nikola Šturmová skončilo na 8. místě. Starší cyklisté Aneta Lešáková, Zuzana Matoušová, Milan Sliacký a Adam Mészáros byli na pěkném 3. místě. V jednotlivcích obsadil 3. místo Milan Sliacký.

Všem cyklistům gratuluji a děkuji za úspěšnou reprezentaci naší školy.