Author Archives: Pavlína Kopáčiková

Sběr víček už jen do konce listopadu

Všem pilným sběračům oznamujeme, že sběr víček pro Martinku ze Čkyně končí v pátek 30. listopadu. Za nasbíraná víčka moc děkujeme :-).

Dopravní a zdravotní kroužek

Ve středu 3. října začíná v učebně 4. třídy Dopravní a zdravotní kroužek. První skupina bude mít kroužek od 13:00 do 13:45, druhá od 13:45 do 14:30 hodin. Rozdělení mladých cyklistů a zdravotníků do skupin najdete ve zprávě na Škole OnLine.

Sešity zdarma

Již podruhé se naše škola zapojila do projektu státního podniku Lesy ČR „SEŠITY DO ŠKOL“. Školy, které se přihlásily, získaly zdarma 100 ks linkovaných sešitů doplněné o informace a zajímavosti z lesa a o lese. Sešity využijí ve výuce všechny děti z I. stupně. Děkujeme!

Sběr víček

I v letošním školním roce vybíráme plastová víčka od PET lahví + kovová víčka od skleněných lahví pro Martinku ze Čkyně – každý den před první vyučovací hodinou (7.40 – 8.00 hod.) u učebny 4. ročníku. Předem děkujeme za přinesení:-).

Soutěž ve sběru papíru

V pondělí 25. června jsme díky Vám poslali do sběrných surovin 9. 133 kg papíru :-). Za přinesený papír děkujeme. Vítězná 9. třída jede za odměnu do bazénu, ostatní si pochutnají na slíbené zmrzlině. A jak to dopadlo?

 1. místo 9. třída
 2. místo 3. třída
 3. místo 8. třída
 4. místo 4. třída
 5. místo 6. třída
 6. místo 5. třída
 7. místo 1. třída
 8. místo 7. třída
 9. místo 2. třída

Úspěch Daníka Klase

Na začátku května se Daník Klas ze 3. třídy zúčastnil výtvarné soutěže dětí a mládeže se zrakovým postižením v rámci 58. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež – Zlín 2018. Pod vedením asistentky Lucie Švihelové vytvořil na téma „Moje fantastické zvíře“ plastického draka, který dostal jméno „Šmak“. Z 200 došlých prací se dostal Daník mezi deset nejlepších, konkrétní pořadí se neurčuje. Daníkovi i Lucce velikáááááááá gratulace:-).

Sběr papíru v pondělí 25. června

SBĚR PAPÍRU – PONDĚLÍ 25. června!!!!!

Soutěží 1. – 9. TŘÍDA.

Vítězná třída pojede do bazénu v Sušici!

Pravidla soutěže:

 1. Do školy přivezete papír svázaný – noviny, časopisy, letáky……. Max. velikost jednoho balíku je „bedna od banánů“ z důvodu snadné manipulace. Vybíráme od 7 hodin u školy. Prosím o dodržení velikosti svázaného papíru. 
 2. Za vybírání a vážení papíru zodpovídá 9. třída. Nebojte se, každá třída si bude hlídat její poctivost.
 3. Zvážíme papír, který přinese Vaše třída, a vydělíme počtem žáků. Dostaneme číslo (počet kg papíru na jednoho žáka), které rozhodne o vítězi!!!!!
 4. Třídy, které budou na 2. – 9. místě, půjdou na zmrzlinu.

Dotazy zodpoví P. Kopáčiková

Sběr víček končí ve čtvrtek 14. června

V letošním školním roce končí sběr víček od PET lahví a kovových víček ve čtvrtek 14. června. Víčka budou předána Martince ze Čkyně.

Za přinesená víčka po celý školní rok moooc děkujeme :-).

Sladovna Písek

Zdravotní soutěž ČČK – postup do krajského kola :-)

Ve čtvrtek 17. května se v Prachaticích konalo okresní kolo soutěže Mladý zdravotník a Mladý záchranář. Během dopoledne děti ukázaly dovednosti z poskytování první pomoci, které se naučily.

Za I. stupeň soutěžily za naši školu dvě hlídky. Natálie Marášková, Jaroslava Nová, Anna Pšeničková, Julie Ševčíková a Terezie Šťastná získaly krásné 1. místo a tím si zajistily postup do krajského kola v Českých Budějovicích, kam pojedou v úterý 29. května.

Na stříbrném stupínku zdravotní části skončilo družstvo Vacov II. – Klára Appeltová, Veronika Hozmanová, Vojtěch Ptáček, Jindřich Špejzl a Nikola Šturmová, kteří ještě zazářili v části  „Mladý záchranář – dokaž, že umíš“, kde skončili třetí. Za II. stupeň vybojovali v této části, kterou pořádá Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje, Aneta Lešáková, Adam Mészáros, Milan Sliacký, Adam Ševčík a Adam Švihel také 3. místo.

Všem soutěžícím gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy. Mamince Jarušky Nové děkuji za pomoc při přípravě na soutěž.

Dopravní soutěž mladých cyklistů – 3. místo

Ve čtvrtek 10. května se zúčastnila dvě družstva naší školy okresního kola „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ v Prachaticích. Mladí cyklisté zdolávali překážky při jízdě zručnosti, jezdili podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti, kde každé porušení pravidel zaznamenali dohlížející policisté. V tělocvičně ošetřili zraněné figuranty a v počítačové učebně vyplnili testy, kde prokázali teoretické znalosti z pravidel silničního provozu. Mladší družstvo ve složení Jan Kaskoun, František Čtvrtník, Klára Appeltová a Nikola Šturmová skončilo na 8. místě. Starší cyklisté Aneta Lešáková, Zuzana Matoušová, Milan Sliacký a Adam Mészáros byli na pěkném 3. místě. V jednotlivcích obsadil 3. místo Milan Sliacký.

Všem cyklistům gratuluji a děkuji za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Den Země

„Den Země“, který se i v České republice od roku 1990 slaví 22. dubna, byl v letošním roce zaměřený na celosvětové znečištění přírody plasty. Jeho téma vyhlásila pořádající organizace Earth Day Network a v Česku se do něj zapojila ekologická hnutí a další organizace. K tomuto dni se v současné době připojuje víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa.

Naše škola se k této akci přidala v pátek 20. dubna. Během dopoledne jsme uklidili nejen areál naší školy. Ve skupinkách se žáci vydali plnit úkoly na devíti stanovištích směrem na Ptákovu Lhotu. Všichni si z projektového dne odnesli nové informace a dobrý pocit z vykonané práce, ve smíšených družstvech si vzájemně pomáhali. Kapitáni dostali pochvalu za vzornou péči o mladší spolužáky a za úklid kolem naší školy chválíme všechny naše žáky.

PS: Víte že, …..přes 90 procent plastového odpadu se vůbec nerecykluje a každou minutu se do světových oceánů dostane takové množství plastu, že by naplnilo jedno nákladní auto. Přes milion lidí proto před letošním Dnem Země, který byl v neděli 22. dubna, požadovalo, aby velké korporace používající plastové obaly přijaly zodpovědnost za neustálý příliv nových a nových plastových obalů a přestaly vinu házet na spotřebitele.

Den Země

Sběr víček končí ve čtvrtek 14. června

V letošním školním roce končí sběr víček od PET lahví a kovových víček ve čtvrtek 14. června. Víčka budou předána Martince ze Čkyně.

Za přinesená víčka po celý školní rok moooc děkujeme :-).

Čtvrtek na I. stupni

Ve čtvrtek odjíždí přihlášené děti lyžovat na Javorník. Odjezd v 8 hodin z nádraží, návrat na oběd.

Pro děti zůstávající ve škole je připraveno tvořivé a sportovní dopoledne. Děti potřebují zimní oblečení (půjdeme ven) a sportovní oblečení do tělocvičny.

Děkujeme rodičům za spolupráci.

Sportu zdar a lyžování zvlášť.

První stupeň na lyžích

Na čtvrtek 1. března jsme pro děti připravili „Dopoledne na lyžích“. Děti si užijí na sjezdovce na Javorníku. Podrobnější informace najdete ve zprávě na škole online.