Author Archives: Pavlína Kopáčiková

Kroužek „Hrajeme si s matematikou“

Ve středu 2. října začíná v 15 hodin v učebně 5. třídy kroužek „Hrajeme si s matematikou“.

Kapacita kroužku je již naplněna:-). Další zájemce beru již jen jako náhradníky. Děkuji za pochopení.

Dopravní a zdravotní kroužek

Ve středu 2. října začíná v učebně 5. třídy Dopravní a zdravotní kroužek. První skupina bude mít kroužek od 13:00 do 13:45, druhá od 13:45 do 14:30 hodin. Rozdělení mladých cyklistů a zdravotníků do skupin najdete během příštího týdne na Škole OnLine.

Kapacita kroužku je již naplněna:-). Další zájemce beru již jen jako náhradníky. Děkuji za pochopení.

Čtvrťáci v ZOO

V pondělí před vysvědčením vyrazili čtvrťáci do ZOO na Hluboké. Odměnu, kterou dostali od obce Vacov za reprezentaci školy a obce, si parádně užili.

Sběr papíru

V pátek 21. června jsme poslali do sběrných surovin 8 650 kg starého papíru.

Vítězná 4. třída pojede v září za 1. místo do bazénu, ostatní třídy půjdou na zmrzlinu. Devátá třída věnovala svůj přinesený papír prvňáčkům:-).

 1. místo 4. třída – 89,72 kg na žáka
 2. místo 1. třída – 84,84 kg
 3. místo 5. třída – 79,75 kg
 4. místo 6. třída – 61,17 kg
 5. místo 3. třída – 47,17 kg
 6. místo 2. třída – 39,49 kg
 7. místo 7. třída – 31,60 kg
 8. místo 8. třída – 7,98 kg

Za přinesený papír všem moooooc děkujeme:-).

Výlet do Legolandu

Po získání titulu Zlatý Ámos, po velkých oslavách a po častých návštěvách v naší třídě jsme se těšili na červnový výlet do Legolandu v Německu. Výhra od cestovní kanceláře CK2 slibovala nezapomenutelný zážitek a spoustu skvělých atrakcí.

Ve čtvrtek 13. června v půl čtvrté ráno jsme vyrazili klimatizovaným autobusem a s milou průvodkyní Terkou směrem na německý Mnichov. Většina z nás spala a tak cesta utekla velmi rychle. Po příjezdu na parkoviště na nás čekalo veliké překvapení:-). Osobně si s námi přijel užít celý den majitel CK2 p. Adam Gebauer s fotografem Jardou a s redaktorem Davidem z České televize. Na všech atrakcích nás zachytili jejich fotoaparáty a kamery. Reportáž z našeho dne v Legolandu můžete vidět na internetu ve Zprávičkách ze 17. června na Déčku.

Počasí nám přálo, mohli jsme vyzkoušet i vodní atrakce, mokří jsme vyšli z pirátské bitvy kapitána Nicka, sjeli jsme si dvanáctimetrový vodopád…Některé z atrakcí byly klidnější, jiné chtěly více odvahy. Viděli jsme zmenšené modely známých evropských měst, ochutnali zmrzlinu. V továrničce nám také ukázali, jak se Lego vyrábí.

Každý z nás si užil celý den podle svého, domů jsme se vraceli s krásnými zážitky, s dárečky a bez peněz:-). Půlnoční návrat za rodiči znamenal konec naší půlroční cesty v anketě Zlatý Ámos.

Přejeme všem krásné léto, my ve čtvrté třídě jsme si užili celý školní rok:-).

Soutěž ČČK a Besipu

V květnu jsme se zúčastnili okresního kola soutěže hlídek mladých zdravotníků a mladých cyklistů.

V soutěži pořádané ČČK Prachatice obsadilo družstvo ve složení Lukáš Appelt, Vojtěch Ptáček, Veronika Hozmanová, Lenka Šochmanová a Lucie Hermanová krásné 3. místo. Děvčata Terezie Šťastná, Julie Ševčíková, Anna Pšeničková, Jaroslava Nová a Natálie Marášková byla ve stejné kategorii na místě čtvrtém. Milan Rejšek, Adam Mészáros, Adam Ševčík, Aneta Lešáková a Nikola Šturmová obsadili ve starší kategorii také pěkné 3. místo.

V okresním kole dopravní soutěže Besipu obsadilo družstvo mladších i starších žáků 5. místo. V mladší kategorii školu reprezentoval Lukáš Appelt, František Čtvrtník, Jaroslava Nová a Veronika Hozmanová. V kategorii starších cyklistů to byli Milan Rejšek, Adam Mészáros, Nikola Šturmová a Aneta Lešáková.

Všem děkuji za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Jsme v pořádku v Legolandu:-)

pozvanka

Všem ve Vacově posíláme hezký pozdrav z Legolandu.

Sběr papíru – pátek 21. června

SBĚR PAPÍRU – pátek 21. června!!!!!

Soutěží 1. – 9. třída.

Vítěznou třídu čeká odměna:-).

Pravidla soutěže:

 1. Do školy přivezte prosím papír svázaný – noviny, časopisy, letáky……. Max. velikost jednoho balíku je „bedna od banánů“ z důvodu snadné manipulace. Vybíráme od 7 hodin u školy. Prosím o dodržení velikosti svázaného papíru. 
 2. Za vybírání a vážení papíru zodpovídá 9. třída. Nebojte se, každá třída si bude hlídat její poctivost.
 3. Zvážíme papír, který přinese Vaše třída, a vydělíme počtem žáků. Dostaneme číslo (počet kg papíru na jednoho žáka), které rozhodne o vítězi!!!!!
 4. Třídy, které budou na 2. – 9. místě, půjdou na zmrzlinu.

Dotazy zodpoví P. Kopáčiková

Spolupráce s NP a CHKO Šumava Den Země + Ukliďme svět, ukliďme Česko

Od druhého pololetí se naše škola stala partnerskou školou NP a CHKO Šumava. Začali jsme spolupracovat s informačním střediskem a střediskem environmentální výchovy v Kašperských Horách.

V březnu proběhly ve škole výukové programy – naši prvňáčci si 5. března užili „Hlasy šumavské přírody“, druháčci program „Už troubějí“. O tři dny později poznali „Tajemství bobří řeky“ třeťáci a čtvrťáci. Páťáky zaujala výroba papíru a děti ze školní družiny si vybraly program “ Šumavská nej… a Papír“.

Ve středu 24. dubna jsme oslavili společně Den Země. Děti si v přírodě užívaly zábavu na stanovištích, která si pro ně připravili pracovníci parku, na téma „Ptačí rok v NP Šumava“. Zároveň jsme se zapojili do dobrovolnické úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, která probíhala na celém území České republiky. Uklidili jsme okolí školy, posbírali, co do přírody nepatří. A že toho nebylo málo:-(!!!

XIII. Školní ples

V sobotu 9. března se koná již XIII. Školní ples. Čeká na nás večer plný překvapení:-). Lístky k prodeji ve škole u p. Kopáčikové ve 4. třídě. K tanci a k poslechu hraje De Facto. Těšíme se na Vás!

Třeťáci a čtvrťáci v Praze na návštěvě u královny Kapesky

V pondělí po první adventní neděli navštívili třeťáci a čtvrťáci vánočně vyzdobenou Prahu. V divadle Hybernia malé i velké diváky okouzlila a vtáhla do děje krásného muzikálu královna Kapeska. Další naše kroky směřovaly na Staroměstské náměstí, kde jsme nevěděli, co si prohlížet dříve:-).

Vzpomínka na říjnový projektový den na I. stupni – 100 let naší republiky

„Tělocvik“ ve 4. třídě

Přibližně jednou za měsíc navštěvuje naše hodiny tělesné výchovy v rámci projektu Centra aplikovaných pohybových aktitvit (APA) při FTK UP Olomouc Bc. Kateřina Tesařová. Při její poslední návštěvě jsme si vyzkoušeli, jak se hraje fotbal poslepu. Jak nám to šlo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Sběr víček už jen do konce listopadu

Všem pilným sběračům oznamujeme, že sběr víček pro Martinku ze Čkyně končí v pátek 30. listopadu. Za nasbíraná víčka moc děkujeme :-).

Dopravní a zdravotní kroužek

Ve středu 3. října začíná v učebně 4. třídy Dopravní a zdravotní kroužek. První skupina bude mít kroužek od 13:00 do 13:45, druhá od 13:45 do 14:30 hodin. Rozdělení mladých cyklistů a zdravotníků do skupin najdete ve zprávě na Škole OnLine.