Author Archives: Kateřina Kaskounová

EXKURZE DO AMÁLINA ÚDOLÍ

22. 5. 2019 se naše parta zlatokopů vydala na dobrodružnou cestu do Amálina údolí. Ráno jsme nastoupili do autobusu ve Vacově a s drobnou přestávkou a přestupní stanicí na Staších dojeli do Kašperských Hor.

Dobře naladění, napapaní a s vidinou zlatého úlovku jsme se vydali na cestu. Prošli jsme Kašperskými Horami, mírným klesáním jsme scházeli do Amálina údolí až přímo k cíli naší cesty a to ke Zlatému potoku.

Po hledání toho správného místa k rýžování, jsme konečně mohli zkusit naše zlatokopecké schopnosti. Začalo samotné rýžování…..ty rozzářené dětské oči po nalezení zlatého zrna ve svém sítku, to byl nezapomenutelný zážitek. Každý si odnesl zlatou památku ze svého rýžování a s pocitem zadostiučinění jsme sice již neklesali, ale stoupali zpátky do Kašperských Hor.

Také naše zastávka do informačního centra v Kašperských Horách byla prima a náramně jsme si to užili – například v liščí noře : ).

Čekání na autobus, který nás odvezl zpátky do Vacova, jsme si zkrátili nanukovou dobrotou.

No a nakonec celého tohoto dobrodružství čekala na zlatokopy zasloužená sladká odměna v podobě zlaté mince.

Třídenní výlet Lipno

lipno_0

SNĚHOBÍLÝ DEN NA 1. STUPNI

Tak jako sněhové vločky se s lehkostí snášejí z nebe na zemi, tak i na 1. stupni děti a učitelé převlečeni do bílé barvy s rozpustilostí vklouzli do tříd. Touto sněhovou barvou jsme si společně připomněli rčení „Na svatého Martina bývá bílá peřina“ a o velké přestávce jsme si společně zazpívali písničky s tématikou zimy. Než se bílé vločky – děti v bílém oblečení – rozešly do tříd, spatřily na okamžik Martina klusajícího na bílém koni. Nejkrásnějším ukončením tohoto dne byly skutečné vločky padající z nebe, které vykouzlily našim bílým dětským vločkám úsměv na tváři a radost v očích. Děkujeme všem, kteří si společně s námi tento svátek s bílou radostí připomínají.

Informace pro rodiče prvňáčků

Informace pro rodiče prvňáčků si můžete přečíst v novém okně. Stačí kliknout na obrázek. Pokud si ho budete chtít uložit na svůj počítač, stačí kliknout pravým tlačítkem myši a dát „uložit jako“. Soubor se uloží ve formátu PDF.

školní řád:
Školní řád Zš a mš Vacov

Třeťáci u předškoláků

Předprázdninový výšlap 1., 2. a 3. třídy

TŘÍDENNÍ VÝLET 1., 2. A 3. TŘÍDY – HORSKÁ KVILDA, KVILDA A POVYDŘÍ

Zážitky z výletu očima třeťáků


STŘEDA:

Ráno jsem se nemohla dočkat. Konečně! Čekáme na autobus. Jedeme. Kluci vynesou kufry a půjdeme do Informačního centra a na jeleny. S holkami jsme se domluvily, že budeme spolu na pokoji. Mále jsme měly WC s klukama. Zabrala jsem palandu. Viki taky. Terezka spala dole.

KLÁRA APPELTOVÁ

Přečíst celé »

Recitační soutěž

„Poezie vytváří druhou přírodu, přírodu lidského srdce a lidských smyslů.“ (Josef Hora)

11. března proběhla na 1. stupni soutěž DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ, které se zúčastnili žáci 1., 2., 3. a 5. třídy.

Přečíst celé »

Zápis do 1. třídy

Ve dnech 4. a 5. února 2016 proběhl na naší škole zápis do 1. třídy. K zápisu se dostavilo 24 předškoláků. Předškoláčky hned při příchodu čekalo malé překvapení v podobě zkoušky zdatnosti, kterou si pro ně připravily dívky 7., 8. a 9. třídy. Na chvíli se pro tyto malé bytosti proměnily v kouzelné postavy, aby jim čekání na zápis malinko zpříjemnily.

Předškoláčci za doprovodu paní učitelky z 1. stupně plnili různé úkoly – poznávali barvy a geometrické tvary, přednášeli básničku či zazpívali písničku, malovali postavu, vystřihovali linie či si pohráli na interaktivní tabuli, vyzkoušeli jsme jejich matematickou představivost, stavěli z kostek.

Na konci celého zápisu na děti čekaly drobné dárky, které pro ně připravili žáci naší školy. S úlevou, s hrdostí a s pamětním listem opouštěli předškoláci společně s rodiči 1. třídu, snad se i malinko těší na první školní den po prázdninách. Zápis proběhl v hezké a pohodové atmosféře, budoucí prvňáčci byli velice úspěšní a šikovní. Těšíme se na další takto příjemné, společné zážitky a důležité kroky.

POHÁDKOVÝ VÝLET ZA SNĚHOVOU KRÁLOVNOU A NA PETŘÍN

I když jaro bylo v plném proudu 1., 2. a 3. třída se vydala do Prahy za Sněhovou královnou.

V tento den se z nás stali malé Gerdy a malí Kajové a vydali jsme se do Prahy na muzikál Sněhová královna. V divadle Hybernia jsme shlédli dobrodružství malé Gerdy, které Sněhová královna unesla jejího nejlepšího přítele Kaje.

„Krutá královna očarovala bezbranného chlapce pomocí jednoho malého střípku z kouzelného zrcadla a uvěznila ho ve svém světě, kde není místa pro lásku. A protože je malý Kaj sirotek, může ho silou lásky zachránit pouze jeho přítelkyně Gerda. Příběh o nepřekonatelné síle přátelství, které je schopno porazit zlo v jakékoli podobě.“

Tento nádherný příběh jsme umocnili krásnou procházkou na jarně rozkvetlý Petřín. Rozhlédli jsme se po stověžaté Praze z Petřínské rozhledny, a protože jsme v bludišti nezabloudili, plni dojmů jsme se vrátili domů.

Za báječnou fotodokumentaci z výletu děkujeme našim úžasným fotoreportérkám Natce Kopáčikové a Kláře Matoušové.

Doprava byla částečně uhrazena z výtěžku „Školního plesu.“

PUTOVÁNÍ SE SKŘÍTKY A SETKÁNÍ SE SPISOVATELEM HYNKEM KLIMKEM

16. 3. se celý 1. stupeň proměnil v kouzelné, pohádkové třídy plné vodníků, lesních víl, divoženek, hejkalů a dalších lesních skřítků.

Rozhodli jsme se prozkoumat tuto dosud nejasnou a neprozkoumanou část naší planety a to zemi skřítků a víl. Zemi tajemna, která je obyčejným smrtelníkům vzdálená, ale nám dětským duším se občas pootevře a nechá nám nahlédnout do úžasného světa fantazie.

Nejdříve jsme se mezi sebou představili a vyrobili jsme si pohádkové vizitky.

Další naše kroky vedly do zasedací místnosti OÚ Vacov, kde nám paní knihovnice Pavla Valtová zprostředkovala setkání se spisovatelem Hynkem Klimkem, který se do dětských duší zapsal hlavně svými „STRAŠIDLÁŘI“.

Pan spisovatel nám povyprávěl spoustu zajímavých pověstí, příběhů či snad pohádek o nadpřirozených bytostech vyskytujících se u nás nebo v našem blízkém okolí.

Po návratu se každá třída pustila do zpracování všeho co je spjato se skřítky a knížkami tohoto spisovatele s dětskou duší.

Za zajímavé setkání děkujeme paní knihovnici Pavle Valtové a také za její celoroční úžasnou spolupráci ohledně rozvoje čtenářské gramotnosti našich žáků.

Plavání 2. třída

TERMÍNY: 2.9., 9.9., 16.9., 23.9., 30.9., 7.10., 14.10., 21.10., 4.11., 11.11., (10 lekcí, 1 lekce = 90 minut)

CENA : 100,-Kč 1 lekce + 25,-Kč autobus Peníze za plavání se budou vybírat do konce září.

Vážení rodiče,

v úterý 2. září 2014 jedeme na první lekci plavání. Děti si vezmou učení na první dvě vyučovací hodiny. V 10:00 budeme odjíždět od školy. Učení si mohou nechat ve škole, ve třídě a po plavání si ho vyzvednout. Lekce začíná v 11:00 a končí v 12:30. Děti se nasvačí přiměřeně před odjezdem. Budeme přijíždět okolo 14:00 hodiny, takže oběd nebudeme stíhat. Proto dejte dětem větší svačinu, kterou si sní po plavání. Děti, které nejedou na plavání, jsou v jiné třídě do 11:35.

V době plavání nebudeme mít tělocvik.

Na plavecký výcvik potřebují: plavky, ručník, mýdlo (lepší je malé tekuté v nádobce), sáček na mokré plavky, kapesníky, případně plavecké brýle, případně malé kapesné dle zvážení rodičů. Je praktické, když mají děvčata pevně zapletené dlouhé vlasy, potom je nemají tak zacuchané a dobře se rozpletou a suší. Pokud potřebuje některé dítě něco individuálního (podání kinedrylu, namazat po plavání apod.) dejte mi, prosím, vědět. Pokud dítě chybí z důvodů nemoci třikrát po sobě a má potvrzení od lékaře, vrací ekonomické oddělení bazénu peníze. Pokud chybí dítě jinak, snažíme se zajistit náhradníka.

Plavecký výcvik 1. třídy začíná od února 2015.

Záložka do knihy spojuje školy

[SinglePic not found]V rámci rozvoje čtenářské gramotnosti a k mezinárodnímu měsíci školních knihoven se naše škola poprvé zapojila do již 4. ročníku česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spojuje školy“.

Pedagogická knihovna J. A. Komenského v Praze a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě vyhlásily v tomto roce téma: „Namaluj mi svého oblíbeného literárního hrdinu“.

Naše škola získala jako partnerskou školu ZŠ a MŠ Dedinka. v Nitranském kraji.

Přečíst celé »

Podzimní okénko do 1. třídy

Dobrý den, rádi bychom Vás pozvali k nahlédnutí do naší 1. třídy a ukázali Vám něco málo z toho, co jsme podnikli v podzimních měsících.Přečíst celé »

Pro rodiče budoucích prvňáčků

Na stránky byly přidány informace pro rodiče budoucích prvňáčků.