Nová počítačová/jazyková učebna ZŠ Vacov

Na začátku roku 2019 zpracovalo vedení ZŠ Vacov projekt nové počítačové/jazykové učebny pro žáky školy. V listopadu 2019 jsme se dozvěděli, že naše žádost byla hodnocena kladně a byla v plném rozsahu podpořena. Úspěšnou realizaci nám zkomplikovala probíhající epidemie, ale objednané počítačové vybavení nakonec v pořádku dorazilo. Naši žáci se tedy mohou těšit z nové počítačové/jazykové učebny v hodnotě 1 milion korun. Učebna je vybavena novými žákovskými počítači s velkým monitorem, novými ergonomickými stoly a kvalitními židlemi. Počítače mají aktuální programové vybavení a každá PC stanice má také sluchátka s mikrofonem a související programové vybavení pro výuku cizích jazyků.

NP

Žádost o dotaci byla podána do výzvy „Zvyšování kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání“ v rámci Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj, kterou vypsalo MAS Šumavsko. MAS Šumavsko rozdělí díky strategii Živé a šťastné Šumavsko do území cca 150 mil. Kč na realizaci projektů. Žádost mohly podávat všechny školy z oblasti Prachaticka a Vimperska, mezi které se rozdělovala celková částka cca 4,3 milionu korun. Mezi všemi žádostmi byla žádost ZŠ Vacov vyhodnocena jako nejlepší a byla v plném rozsahu podpořena.

Velké poděkování patří také panu starostovi a obci Vacov za podporu a předfinancování projektu.

MMR
Mas Šumavsko