Odpoledne s písničkou u předškoláků

Středa 25. května byl ten den, na který se upínal zrak dětí, učitelek i hostů. Po dlouhé přestávce mohly děti opět ukázat, jak jsou šikovné a co všechno se ve školce naučily. Proto také pilně nacvičovaly a využily každou chvilku k opakování písniček a básniček. Čas nám takto rychle utíkal a už tu byl ten očekávaný a také trochu obávaný den. Jak to všechno dopadne, nepokazím něco, zvládnu to, přijde se na nás někdo podívat a podpořit nás? Tyto otázky se určitě objevovaly v každé hlavičce.

Protože to pro děti bylo poprvé, kdy mohly ve školce přivítat své nejbližší, nikdo nevěděl, co má vlastně očekávat. Také se to odrazilo na vstupu našich slavnostně vystrojených předškoláků na „scénu“. To obrovské množství dospěláků je trochu zaskočilo. Ale počáteční rozpaky zmizely po první písničce a prvním potlesku. V příjemné a přátelské atmosféře čas při písničkách a básničkách rychle utíkal, do programu se úspěšně zapojili i hosté. Ale, nestranně, ať se nikdo neurazí, našim předškolákům to šlo podstatně lépe. A už tu byl konec. Po obrovském potlesku, tak jak to při správných vystoupeních bývá, došlo i na přídavek. Poté se účinkující rozprchli ke svým blízkým, kde určitě vyslechli obdivné komentáře, jak jim to krásně šlo. Došlo i na připravené občerstvení, prohlídku třídy a hraček, popovídání s přáteli. Celé odpoledne až moc rychle uteklo, ale věříme, že se určitě sejdeme i příští rok.

Jana Staňková