Výlet 3. a 4. třídy

Ve čtvrtek 26.5.2022 se žáci třetí a čtvrté třídy vydali na cestu na Divoký západ. Navštívili totiž indiánské muzeum a rezervaci Fort Hary v Jiroticích u Mirotic.

Během dne se žáci seznámili s životem lidí divokého západu – indiánů, kovbojů, lovců kožešin a zlatokopů. Nejen, že se děti za tyto lidi mohli převléknout, ale také si vyzkoušeli práci s jejich zbraněmi a věcmi denní potřeby.

V muzeu si žáci prohlédli indiánské exponáty, které sem byly převezeny z Náprstkova muzea v Praze.

V závěru dne si žáci pod vedením odborníků vyzkoušeli práci s honáckým bičem, střelbu z dobové perkusní pušky, hod tomahavkem, vrhacím nožem nebo oštěpem, házení lasem na cíl a střelbu lukem a šípem.

Nakonec si pak žáci zasoutěžili v přetahování lana. Utkali se nejen třeťáci proti čtvrťákům, ale také holky proti klukům apod.