Malíčci od jara do léta

Jaro jsme v naší třídě přivolali a přivítali společně s „jarní vílou“. Pozorovali jsme, jak se příroda probouzí po „zimním spánku“ a sledovali dění na loukách i zahradách. Nahlédli jsme do života hmyzu i domácích zvířátek. Poznávali jsme různé květiny a pozorovali změny počasí. Oslavili jsme Velikonoce, seznámili se s jejich tradicemi, vyrobili si velikonoční vázy, přáníčka a zápichy v podobě oveček.

Oslavili jsme den matek, den dětí i den otců.

Také proběhlo “Odpoledne s písničkou“ pro rodiče a přátele školy, kde děti ukázaly, jaké písničky a básničky se během školního roku naučily.

V červnu se uskutečnil náš třídní výlet. Velkým zážitkem byla jízda autobusem a prohlídka minizoo.

Dále nás v červnu čekalo divadelní představení v obecním sále, kde jsme pomáhali štěňátku třídit odpady.

Nyní se radujeme z letního počasí, užíváme si naší školkové zahrady. A občas nám pobyt venku zpestří i mlsání nanuků.

Přejeme vám krásné léto plné klidu, ale i zážitků ze chvil strávených s rodinou a kamarády.

Iveta Machovcová Pešlová, Tereza Zlochová a Kateřina Bublíková