Děti tvoří pro děti

[SinglePic not found] Žáci 7. a 8. ročníku základní školy ve Vacově se zapojili do projektu: Děti tvoří pro děti aneb Středověké hraní. Projekt vznikl ve spolupráci se skupinou historického šermu Fechtýři ze Zdíkova, která 15. září 2012 pořádala ve Zdíkově 3. ročník středověkých slavností.

Naši žáci připravili pro děti, které na slavnosti přišly, dvě hry inspirované středověkem. Sedmáci vyrobili hru „RYBIČKY“ a osmáci hru „POZOR DRAK“. Do práce se od počátečního nápadu až po realizaci zapojily celé třídní kolektivy.

Za svoji snahu dostali od Fechtýřů všichni žáci, kteří se na projektu podíleli, malou odměnu v podobě volné vstupenky na letošní ročník Zdíkovských středověkých slavností.

Po skončení slavností se hry do školy vrátí a budou k dispozici dětem na prvním stupni, ve školní družině nebo při různých školních akcích.

[Gallery not found]