NaturVision

[SinglePic not found] Od 18. září do 21. září se ve Vimperku konal již 11. ročník filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision. I naše škola se zúčastnila v pátek 21. září dopoledního promítání v Městském kulturním středisku Vimperk.

Všichni žáci druhého stupně zhlédli dva filmy především o zvířatech: Tygří dynastie a Zvířata před kamerou – Na cestě přes Rocky Mountains.

Ve filmu Tygří dynastie jsme mohli sledovat adaptování se mladé tygřice v novém prostředí, do kterého byla převezena, a její pokusy o založení nového tygřího pokolení. V následujícím filmu jsme byli svědky poutavého putování z Kanady do USA, kde jeleni, medvědi a horské ovce přicházejí k hlavní silnici, nutí nákladní auta zabrzdit nebo v obci správně používají přechod pro chodce. Zábavná byla jelení říje přímo uprostřed turistického střediska.

Tímto bychom rádi poděkovali organizátorům za možnost dozvědět se zvláštním způsobem mnoho nového o životě zvířat.

[Gallery not found]