Vzdělání a řemeslo

[SinglePic not found]Ve čtvrtek 22. listopadu se zúčastnili žáci 8. a 9. třídy 18. ročníku výstavy „Vzdělání a řemeslo“ na výstavišti v Českých Budějovicích. Tento veletrh je nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, VOŠ a dalších typů škol v celé České republice, který aktivně oslovuje odbornou veřejnost, žáky, studenty i rodiče. Tato výstava je určena zejména žákům posledních ročníků základních škol, kteří se rozhodují o svém dalším studiu a následném uplatnění v životě.

V rámci jednotlivých expozic mohli žáci získat podrobnější informace o náplni studia,
zeptat se studentů na jejich osobní zkušenosti, zhlédnout dovednosti studentů přihlášených do
19 soutěží – workshopů a získat tak další podklady pro své rozhodování.

Během celého dopoledne probíhaly také soutěže v různých oborech – např. soutěž v kresbě podle modelu, soutěž v modelování podle modelu či soutěž Truhlář roku 2012, které zaujaly i naše žáky. Domů jsme se vraceli s pocitem, že některým žákům výstava pomohla při rozhodování o jejich budoucnosti.