Přerušení provozu MŠ během letních prázdnin

Vážení rodiče,

Na základě vyhlášky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č. 43/2006 Sb., o předškolním vzdělávání stanovuje ředitel Základní školy a mateřské školy Vacov po projednání se zřizovatelem Obec Vacov přerušení provozu Mateřské školy Vacov v průběhu letních prázdnin na dobu pěti týdnů.

V období letních prázdnin čerpají učitelky i provozní zaměstnanci řádnou dovolenou (za plného provozu během školního roku si lze dovolenou vybírat jen v ojedinělých případech). V prostorách MŠ dochází k nezbytným úpravám, které jsou nutné pro dodržení hygienických předpisů.

Na zřeteli je však nutno mít i stránku ekonomickou, protože provoz MŠ stojí školu i obec nemalé finanční prostředky, které jsou stejné při maximálním i minimálním počtu dětí.

Přesný termín prázdninového provozu bude vyvěšený dva měsíce předem a to nejpozději 30.4.2013.

V případě zájmu o umístění dítěte v mateřské škole během letních prázdnin podejte u vedoucí učitelky MŠ Vacov písemnou žádost do konce února 2013.

Mgr. Josef Mráz
ředitel ZŠ a MŠ Vacov