The Action 2013

[SinglePic not found]Ve čtvrtek ráno 17. října 2013 se žáci osmé a deváté třídy sešli na vacovském nádraží a odtud jeli do Českých Budějovic na multimediální představení s tématikou bezpečnosti silničního provozu THE ACTION 2013. Tento projekt je jakási divadelní hra, kterou napsal sám život, ale – bohužel – i smrt. Jedná se o koláž složenou z moderní diskotékové hudby, video snímků s dynamickým střihem, výrazového tance a hlavně skutečných příběhů přednášených těmi, kteří je prožili. Zde zcela otevřeně se mluvilo o trvalé invaliditě a mnohdy i o smrti mladých lidí, kteří přecenili své schopnosti nebo se chovali nepochopitelně nezodpovědně. A jak se akce líbila našim žákům?

„Nejdřív jsem si myslela, že jedeme na nudnou přednášku, která nás nebude bavit. Ale už po příchodu jsem změnila názor. Celé to na mě působilo zvláštním dojmem. Bylo to zajímavé, ale i dost drastické. Myslím si, že mnoho z nás na to koukalo s otevřenou pusou, co vlastně se může všechno stát, když se člověk chová nezodpovědně. Bylo na tom zajímavé, že všechny ty příběhy vyprávěli lidé, kteří to skutečně zažili. Myslím si, že se nám všem příběhy vryly hluboko do paměti.“

Šárka Chrstošová

„Myslela jsem, že to bude obyčejná přednáška o tom, jak se chovat na silnici. Ale když jsem přišla, sedla si a dívala se na lidi, kteří tam postupně přicházeli a vyprávěli o situacích, které doopravdy zažili, vyděšeně jsem sledovala a poslouchala. Celkově to bylo zajímavé a doufám, že se ponaučím a ostatní také“.

Iveta Albrechtová

„Docela jsem se spíš těšila na nákupy, ale nakonec bylo nejlepší to představení. Nejdřív jsem čekala, že tam bude nudné povídání, ale nakonec to bylo zábavné. Ty ukázky byly smutné, chtělo se mi docela brečet, ale byla jsem i naštvaná na ty lidi, kteří pijí alkohol a pak si sednou za volant a umírají ti, kteří za to nemůžou. Zamyslela jsem se, že by mě bavilo pomáhat lidem, kteří to v takových situacích potřebují.“

Linda Veverková

„Akce mě zaujala, hodně mi dala. Už když jsme tam jeli, věděla jsem, že mi to dost dá. Chci jít totiž na dopravní policistku. Když jsem tam slyšela ty příběhy, tajil se mi dech. I přesto jsem odhodlána tuto školu studovat. Vím, že mě čekají hrozné věci, ale chci pomáhat lidem. Program byl velice hezky připravený. Ti záchranáři byli velcí chlapi, a když to vyprávěli, viděla jsem, jak mají slzy v očích. Obdivuji jejich práci.“

Aneta Makasová

[Gallery not found]