Den řemesel

[SinglePic not found]V pátek 25. října se konal ve Vimperku sedmý „Den řemesel“ a naši žáci 8. a 9. třídy se také zúčastnili. Akci pořádala Střední škola Vimperk v Nerudově ulici a měla pro návštěvníky připravený bohatý program. Cílem tohoto setkání všech generací je podpořit zájem veřejnosti o řemeslné obory. Žáci osmých a devátých tříd se rozhodují, jakým směrem by se chtěli po ukončení základní školy ubírat a právě tento den si mohli rozšířit povědomí o různých možnostech dalšího vzdělání. Byly pro ně připraveny ukázky řemesel a oborů, které jim měli přiblížit náplň studia na této škole. Žáci si mohli i sami řemeslo či studijní obor vyzkoušet. K vidění byly např. obory: kadeřnice, zedník, zedník – obkladač, prodavač – florista, kuchař – číšník, elektromechanik a mnohé další. Po celou dobu akce se o žáky starali starší studenti, kteří již tuto školu navštěvují a provedli je celým areálem. Jako bonus a zpestření dne jsme měli tu čest potkat a seznámit se s manželkou prezidenta republiky Ivanou Zemanovou. Doufejme, že si žáci díky této akci udělali lepší představu o tom, čím by se chtěli v budoucnu zabývat.

[Gallery not found]