Školní kola ve zpěvu

[SinglePic not found]Ve čtvrtek 23. 1. 2014 proběhla na naší základní škole finální kola v sólovém zpěvu. Těm předcházela kola třídní, odkud byli vybráni ti nejlepší do kola školního. Dopoledne soutěžily mezi sebou děti z I. stupně, po obědě se uskutečnilo klání na II. stupni. Do poroty vždy zasedli paní učitelky a páni učitelé a jejich úkol byl nelehký. Vybrat z každé kategorie ty nejlepší. Výkony dětí byly někdy opravdu těsné, a proto se porota někdy rozhodla zdvojit některá místa. Někomu se výkon úplně nepovedl, jiné děti naopak překvapily svým hlasem i podáním vybrané písně. Většina oceněných pojede koncem března reprezentovat školu do okrskového kola do Vimperka.

Přinášíme výsledky jednotlivých kategorií:!

0. kategorie ( 1., 2. a 3. třída)

1. místo – Jindřich Špejzl – Kdyby byl Bavorov
  2. místo – Nikola Šturmová – Kdyby tady byla taková panenka a Veronika Jírovcová – Když jsem já sloužil
  3. místa – Zuzana Matoušová – Holka modrooká

I. kategorie (4. a 5. třída)

1. místo – Martin Lukáš – Na tom bošileckým mostku
  2. místo – Adam Mézsáros – Poděbradská bránn a Lukáš Chrstoš – Já husárek malý
  3. místa – Nela Caisová – Já mám malovanou vestu

II. kategorie (6. a 7. třída)

1. místo – Lada Šperlová – Teče potůček bublavý
  2. místo – Cyril Bouzek – Petrovický zámek a Adriana Jírovcová – A ja taka dzivočka
  3. místa – Adéla Štěrbová – Na rozloučení

III. kategorie (8. a 9. třída – lidové písně)

1. místo – Iveta Hořejšová – A ja taka dzivočka
  2. místo – Šárka Chrstošová – Proměny

IV. kategorie (8. a 9. místo – ne lidové písně)

1. místo – Iveta Hořejšová – Lepší ako sme
  2. místo – Ivana Jopková – Stín katedrál
  3. místa – Šárka Chrstošová – Schody do nebe a Rozálie Podařilová – Tančíme spolu

Vítězům přejeme hodně úspěchů při reprezentaci v okrskovém kole!!!

[Gallery not found]