Informace o projektu Šance II

OPVK

Díky projektu“ Šance pro venkovské školy II – zručnost, zodpovědnost, zkušenost reg.č.: CZ.1.07/1.1.14/02.0054“ probíhají na školách vzdělávací kroužky.

Kroužek pracovních činnosti probíhá u těchto partnerů:

• Základní škola a Mateřská škola Borová Lada
  • Základní škola a Mateřská škola Malenice
  • Základní škola a mateřská škola Vacov
  • Základní škola profesora Josefa Brože Vlachovo Březí

Vzdělávací kroužek němčiny probíhá v Základní škole a Mateřské škole v Borové Ladě

Vzdělávací kroužek angličtiny probíhá: v Základní škole a Mateřské škole v Borové Ladě a v Základní škole profesora Josefa Brože ve Vlachovo Březí.

10. a 24.1.2014 proběhl kurz keramiky pro učitele v Základní a Mateřské škole v Malenicích pod vedením paní Jitky Martanové, zúčastněné paní učitelky získaly za absolvování kurzu účastnický list.

14. a 21.1.2014 díky lektoru pracovních činností si děti ze Základní školy a Mateřské školy vyzkoušely výrobu mýdel a svíček. Tato výuka měla u dětí velký úspěch.

18.2.2014 měli žáci ze Základní školy profesora Josefa Brože besedu o Nepálu.

28.2.2014 proběhne v Základní škole a mateřské škole ve Vacově beseda s cestovatelem Liborem Staňkem.

Stavební úpravy školních dílen začaly v únoru na školách: Základní škola a mateřská škola Šumavské Hoštice, Základní škola a mateřská škola Vacov, Základní škola a Mateřská škola Malenice. Pro všechny naše partnery byli vybráni dodavatelé na výukové pomůcky – nářadí do školních dílen.

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.