S POHÁDKOVOU MAŠINKOU PO ŠUMAVĚ aneb Projektový den na 1. stupni.

Na nádraží v Horní Plané,
stojí děti vykoupané:
kluci mokří, holky taky,
vyhnaly je černé mraky.
Koupání je v Lipně prima,
ale co když přijde zima?
To si sbalí saky paky
a chodí sem zdravit vlaky.
(Roman Kozák)

„Plnou parou za pohádkovou pošumavskou lokálkou,“ píše ve své druhé knížce (Pohádky ze šumavských lokálek) volarský výpravčí a spisovatel Roman Kozák.

Žáci 1. stupně nelenili, nechali se inspirovat krásnými příběhy o šumavských lokálkách a plnou parou se rozjeli po svých vlastních kolejích do zajímavých míst Šumavy. Koleje ovšem nejsou dokonalé bez kouzelné, jedinečné lokálky, kterou jsme si v jednotlivých třídách vytvořili. Společně jsme odpískali první polovinu dne a rozjeli se na obec, na besedu s již zmiňovaným Romanem Kozákem. Dozvěděli jsme se velmi zajímavé, skutečné příběhy ze šumavských tratí. Zanotovali jsme si zvuk parní lokomotivy a plni dojmů za zvuku skutečné výpravčí píšťaly jsme ukončili náš projektový den.

Za 1. stupeň Kateřina Kaskounová