Výstava obrazů – Dobrš

[SinglePic not found]

25. září navštívili žáci 8. a 9. třídy v rámci výtvarné výchovy výstavu obrazů v Dobrši, která je instalována na bývalém zámku, a to v patře a v rekonstruovaných půdních prostorách. Jednak zde vystavují obrazy 4 současní malíři a malířky, v půdních prostorách je výstava s názvem „Známá neznámá jihočeská architektura 20. století“. Jde o putovní výstavu, která je výsledkem odborné dlouhodobé práce zaměstnanců Národního památkového ústavu. Autoři zpracovali informace do výstavních panelů rozdělených do tématických skupin, které ukazují hodnotné a zajímavé stavby v jihočeském kraji a také představují některé významné jihočeské architekty.

Součástí výstavy byl program pro školy – pracovní listy, které děti ve skupinkách na místě vyplňovaly. Zajímavými postřehy a připomínkami nám výstavu doplnila naše průvodkyně paní Jarmila Kramlová. Výstava byla nejen zajímavá, ale děti si zde uvědomily, jak bylo celé 20. století proměnlivé a převratné ve všech oblastech života.