Rodilý mluvčí ve výuce

ZŠ Vacov se zapojila do projektu s názvem „Let’s speak together“ (nechalo by se přeložit jako: mluvme spolu nebo pojďme spolu mluvit). V rámci tohoto projektu by měl na ZŠ po celý jeden školní rok působit rodilý mluvčí a měla by tím být velmi obohacena výuka angličtiny. ZŠ Vacov se ve spolupráci s jazykovou školou Polyglot podařilo zajistit „rodilého mluvčího“. Jedná se o občana původem ze Švédska, který žil ve Velké Británii a mluví krásnou srozumitelnou angličtinou. Rodilý mluvčí bude dojíždět na každé pondělí a úterý do naší školy a zapojí se do několika činností. V prvé řadě bude konverzovat s žáky v rámci výuky anglického jazyka. Anglický jazyk se na ZŠ Vacov vyučuje od 3. do 9. třídy a do každé zavítá rodilý mluvčí pravidelně na 1 hodinu týdně. Rodilý mluvčí bude mít na programu také pravidelné kurzy konverzace s pedagogickými pracovníky vyučujícími angličtinu, bude vést 2 kroužky anglické konverzace a měl by se zapojit i do činnosti družiny.

Projekt měl odstartovat 1. října. Bohužel se vyskytl problém. Projekt je schválen a připraven, chybí pouze jedno potvrzení z ministerstva školství. Toto potvrzení by snad mělo dorazit během následujícího týdne. Poprvé by měl rodilý mluvčí působit na škole v pondělí 13. října. Kroužky anglické konverzace v první říjnový týden odpadají. Omlouváme se za problémy. Doufáme, že se vše podaří co nejrychleji vyřešit a rodilý mluvčí pomůže zvýšit kvalitu výuky cizích jazyků na ZŠ Vacov.