Mladý Demosthenes

Naše škola se letos zapojila do mezinárodní soutěže Mladý Demosthenes. Jde o porovnání a prohlubování řečnických dovedností žáků II. stupně základních škol, víceletých gymnázií a středních škol s maturitou. Úkolem soutěžících je předvést 1 až 2 minutový monolog na jeden z vybraných okruhů. Téma si musí každý sám vymyslet, nesmí použít text jiného autora.

Po přihlášení do této soutěže jsme v říjnu uskutečnili třídní kola, z nichž postoupilo 14 nejlepších řečníků do kola školního. To proběhlo 5. listopadu. V porotě zasedly paní učitelky z II. stupně a hodnotily nejen výběr a vhodnost vybraných témat, ale také práci s informacemi, využití jazykových prostředků, práci s hlasem a konečně neverbální komunikace (mimiku, postoj, gestikulaci).

Nyní již známe vítěze obou kategorií:

1. kategorie (6. a 7. třída):

• 1. místo – Anežka Voldřichová
      2. místo – Lada Šperlová
      3. místo – Lucie Rychtářová
  • 2. kategorie (8. a 9. třída):

• 1. místo – Klára Matoušová
      2. místo – Jindřich Lukáš
      3. místo – Adriana Jírovcová
  • Do regionálního kola postupují pouze první místa, děvčata nás budou reprezentovat v únoru 2015. Přejeme jim hodně řečnického štěstí!!!