Světový den zdraví

7. duben je vyhlášen světovým dnem zdraví od roku 1950, kdy vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou toho, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat kvalitu svého života.

Činnost organizace je zaměřena především na prevenci a letošní rok věnuje velmi rozsáhlému a aktuálnímu tématu bezpečnosti potravin. Jak se Světový den zdraví snaží ukázat, základem pro každého z nás by mělo být dodržování pěti klíčů k bezpečným potravinám – čistota a správné mytí konzumovaných potravin, oddělování syrových a hotových potravin, dostatečná tepelná příprava, skladování potravin v adekvátní teplotě, používání pitné vody a kvalitních surovin k jejich přípravě. Také kolektiv zaměstnanců školní jídelny se snaží poskytnout žákům i všem ostatním strávníkům zdravou, pestrou a chutnou stravu a podporovat dobré stravovací návyky dětí.

[SinglePic not found]