Matematický klokan – ani v okrese jsme se neztratili

V dubnu se žáci 2. až 9. třídy naší školy zúčastnili soutěže Matematický klokan. Jedná se o celostátní soutěž, které se jen v prachatickém okrese zúčastnilo ve čtyřech kategoriích přes 2400 žáků základních škol.

Naši žáci se mezi nimi rozhodně neztratili, získali jsme dvě umístění v první desítce a další čtyři v první třicítce nejlepších řešitelů jednotlivých kategorií.

V nejmladší kategorii CVRČEK (2. a 3. třída) získal Marek SEIDL 73 bodů a v rámci okresu si vybojoval 8. místo.

V kategorii KLOKÁNEK (4. a 5. třída) se Veronika ŠTÉROVÁ se svými 74 body umístila na 29. místě.

Lucie RYCHTÁŘOVÁ získala v kategorii BENJAMIN (6. a 7. třída) 81 bodů a celkové 21. místo.

Nejúspěšnější byli žáci nejstarší kategorie KADET (8. a 9. třída), kde máme hned 3 umístění v první třicítce: 5. místo si za 71 bodů odnesl Jindřich LUKÁŠ a o 24. a 25. místo se podělili shodným počtem 61 bodů Eliška SOUKUPOVÁ a Ondřej NOVÁK.

Všem blahopřejeme.