Pálení čarodějnic

Dne 27. dubna pořádala školní družina spolu s Baby clubem Vacov akci pro děti s názvem Pálení čarodějnic. Po 13. hodině jsme se s dětmi sešli na zahradě za tělocvičnou, kde vše začalo zpíváním nacvičených písní – Saxana, Blecha a Příšera. Pak následovala rozpočítávací hra pod vedením paní Veroniky Šturmové, hru v zápětí zopakoval s dětmi pan Johannes – samozřejmě v angličtině. Dále jsme si s dětmi popovídali o zvyku „pálení čarodějnic“ a vysvětlili jeho význam.

A už byl čas na to nejdůležitější – opéct si nad ohněm buřtíky. Děti se na ně vrhly s velkou chutí, opékaly i chleby či rohlíky. A přestože byla jen chvíle po obědě, chutnalo jim! Následovaly další hry a soutěže, zpívání s kytarou a samozřejmě upálení čarodějnic za hlasitého povzbuzování dětí. Jestli jsme zimu opravdu zahnali, to se pozná až v budoucích dnech. Jisté je, že ihned po skončení vydařené akce začalo pršet.

Ve školní družině si děti na závěr zatancovaly Tanec ptáčků.