1. stupeň na dopravním hřišti

Na začátku školního roku 2014/2015 obdržela naše škola grant Jihočeského kraje. Jihočeský kraj tímto grantem podporuje co největší účast dětí na výuce na dětských dopravních hřištích.

Děti patří mezi skupinu nejvíce ohrožených účastníků provozu na pozemních komunikacích. V rámci našeho projektu „Cesta není hřiště II“, který navazoval na loňský projekt, navštívily děti z I. stupně dopravní hřiště v Prachaticích. Policejní tisková mluvčí por. Bc. Martina Joklová nejdříve s dětmi zopakovala nejen dopravní značky, ale i vybavení cyklisty a pravidla bezpečné jízdy. Po teoretické části si všichni vyzkoušeli jízdu na dopravním hřišti.

Na dopravním hřišti děti poznávaly, kdo nerespektuje pravidla silničního provozu, a tím ohrožuje sebe i ostatní. Děti si hravou formou rozvíjely teoretické vědomosti, praktické znalosti a hlavně správné chování při pohybu na našich komunikacích.

Poděkování patří Jihočeskému kraji za poskytnutý grant, který jsme při realizaci využili.