Pohádková výstava va Strakonicích

22. září se děti ze školní družiny vydaly autobusem do Strakonic na Pohádkovou výstavu Vítězslavy Klimtové. Na nádvoří strakonického hradu se jich ujaly dvě milé mladé průvodkyně a popovídaly si s dětmi o strašidlech, skřítcích a vílách. Následovala prohlídka samotné výstavy v kapitulní síni. Děti také dostaly obrázky vystavených strašidýlek a měly za úkol je hledat podle názvů, což je hodně bavilo.

Pak slečny průvodkyně zavedly děti do své dílničky, kde se nejdříve děti nasvačily a pak už je čekala další zábava – výroba vlastního stašidýlka. Každé dítě dostalo díl slaného barevného těsta a mohlo si vybrat z připravených přírodnin, čím si svého strašidláčka ozdobí. Děti se s chutí pustily do práce, fantazie pracovala na plné obrátky a výsedky byly originální. Hotové výrobky si děti hrdě odnášely domů.