Exkurze do Zemědělského družstva

6. října navštívily děti ze školní družiny Zemědělské obchodní družstvo v Miřeticích. Pan předseda Ing. Holub nás mile přivítal a pověděl dětem, čím se v družstvu zabývají. Potom děti zavedl k malým telátkům, kde bylo nejmladší dvoudenní tele. Některá telata se nechala i pohladit, což se samozřejmě dětem velmi líbilo. Místní pracovnice musely přiznat, že ani s nimi telata tak nelaškují jako s dětmi. Dále si děti prohlédly velké krávy – dojnice.

Po krátké svačince ještě děti viděly, jak pracovnice dávají kravám vitamíny, aby krávy dobře dojily. Pan předseda pak zavedl děti do dojírny a ukázal jim technologii současného dojení. Na závěr si děti prohlédly sklad krmných obilovin a již byl čas na návrat do školy.

Při cestě zpět se děti podívaly na práci traktoru při zaorávání strniště, což bylo náhodné, ale pěkné zakončení celé exkurze.