Pečení perníčků

Děti ve školní družině si vyzkoušely upéct a ozdobit tradiční vánoční perníčky. A tak jsme se jeden den sešli všichni v jídelně, kde pro nás šikovné paní kuchařky měly připravené perníkové těsto. Na úvod jsme si řekli něco o vánočních tradicích a o surovinách, ze kterých se perník vyrábí. Potom se všichni dali do práce. Paní vychovatelky a kuchařky vyvalovaly placky, děti vykrajovaly, skládaly perníčky na plech a potíraly je vajíčkem. Hodné paní kuchařky nám vše upekly a my si po hodině vyzvedli krásně voňavé perníčky.

Druhý týden jsme se vrhli do zdobení, a to klasickou bílkovou polevou. Perníčků bylo celkem téměř 500, takže děti zdobily celou hodinu. Po zaschnutí si každý mohl vybrat perníčky pro sebe. Někteří se do nich hned pustlili, někteří si je nesli domů. Tato činnost děti náramně bavila, poděkování však patří i trpělivým a ochotným kuchařkám. Děkujeme!!!