Netradiční hodiny němčiny

V pondělí 11. dubna proběhly v 6. – 9. třídě jazykové animace z německého jazyka v rámci projektu Němčina nekouše, které pořádá organizace Tandem. Projekt si klade za cíl zvýšit zájem o výuku němčiny na českých základních školách.

Jazyková animátorka Martina Buchna navštívila naši školu a zpestřila výuku německého jazyka. V každé třídě strávila jednu vyučovací hodinu. Na začátku se žáci pozdravili pomocí mexické vlny a poté již následovaly různé činnosti přizpůsobené věku a znalostem dětí.

Žáci pracovali s mapou německy mluvících zemí, povídali si o tom, proč je důležité učit se německy, zahráli si německé hry, zazpívali německé písničky, procvičili již osvojenou gramatiku, skládali německé domino a mnoho dalšího.

Ve fotogalerii uvidíte, že se všichni nejen něčemu přiučili, ale i pobavili a zasmáli.