Matematické soutěže

V letošním školním roce se jako tradičně účastnila naše škola několika matematických soutěží: Pangea, Pythagoriáda, Matematický klokan.

Pythagoriády se účastnilo ve školním kole 49 žáků z 5. až 8. třídy. Třem z nich jen těsně (o jediný bod) unikl postup do okresního kola.

Matematický klokan je určen žákům od druhé do deváté třídy, rozdělených do 4 kategorií. Výkony jednotlivých žáků se porovnávají v rámci okresu, kraje i celé republiky. V okrese Prachatice se soutěže účastnilo více než dva tisíce žáků a ti naši se mezi nimi rozhodně neztratili. Nejlepšího výsledku dosáhl žák deváté třídy Jindřich Lukáš, který se umístil v okresním porovnávání na stříbrném stupínku, v krajském kole mu tento výkon stačil na skvělé 27. místo v konkurenci 4341 žáků. Nejúspěšnější byly děti 2. a 3. třídy (kategorie CVRČEK), kterých se v první stovce své kategorie umístilo hned 11.

Umístění v okrese jméno třída kategorie
2. Lukáš Jindřich 9 Kadet
10. Česánek Kryštof 3 Cvrček