Mlázovy

Závěrečný výlet na Kouzelnou chalupu do Mlázov absolvovaly děti ze školních družin ve dvou skupinách, a to 14. a 21. června. Pokaždé si zde užily velice příjemné a zábavné odpoledne. Pan průvodce jim vyprávěl zajímavé příběhy ze života šumavských skřítků, víl, čertů a čarodějnic, dověděly se také, jak vznikl název „Šumava“ a mohly si dokonce projít Bránou Šumavy. Druhá část odpoledne probíhala na prostranství za chalupou, děti si užily prolézačky a opékaly si na připraveném ohništi rohlíky, chléb a jablka.

Na závěr bylo připraveno hledání pokladu. V objevené krabici měly děti různé figurky ze sádry, které si v dalších dnech ve školní družině namalovaly a odnesly si je domů jako památku na krásný výlet.