Ze školky

Návštěva předškoláků v ZOD Vacov

Při podzimních vycházkách děti pozorovaly práci na okolních polích, zemědělská technika je velice zajímala a projevily přání navštívit areál ZOD Vacov.

Exkurzi jsme si domluvili na čtvrtek 10. listopadu. Naše první kroky vedly k prohlídce ustájených krav. Měli jsme to štěstí, že se právě narodilo telátko a my mohli pozorovat, jak se kráva pečlivě o své novorozené tele stará a olizuje ho. Poté se děti potěšily s odstavenými telaty, některá se nechala i pohladit. Ošetřovatelka dětem ukázala napáječky na mléko ke krmení telat.

Pak se kluci i holčičky podívali, jak se šrotuje zrní. Dále si prohlédli vůz na převážení dobytka, řezačku, stroj na sbírání kamene, kombajn, traktory a auta. Otázky nebraly konce, ale nastal čas návratu do školky. Rozloučili jsme se se slibem, že na jaře naplánujeme další setkání s pracovníky družstva.

Děkujeme Ing. Petru Holubovi za to, že nám umožnil navštívit areál ZOD, všude nás provedl a dětem zajímavě vyprávěl.

Fotogalerie z dalších akcí: