Návštěva předškoláků ve firmě MIVA Vacov

V pondělí 13. března jsme se vypravili na exkurzi do MIVY Vacov. Děti znají dřevěné hračky, které tato firma vyrábí, hrají si s nimi doma i ve školce. Zajímalo je, jak se takové hračky dělají.

Hned po příchodu do výrobny jsme potkali Honzíkova dědečka, ten nám ukázal, jak se připravuje dřevo a vyrábí komponenty. Potom se nás ujal jednatel firmy pan Záhorský. Dětem krátce vyprávěl o historii výroby hraček, o současné výrobě a o jejich vývozu například do Japonska nebo do Austrálie. Dále nás zaujala prohlídka dílen, kde se hračky malují a montují. Děti viděly i balíky, připravené na cestu do Holandska. Na rozloučenou připravila jednatelka firmy paní Tomášková dětem jako dárek plnou krabici hraček.

Děkujeme panu Záhorskému i paní Tomáškové za pěkný zážitek a hračky.

Za MŠ Vacov D. Čtvrtníková