Jihočeský zvonek

31. března proběhlo v DDM Vimperk okrskové kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek.
Zúčastnilo se ho i 10 žáků naší školy. Zastoupení jsme měli ve všech pěti kategoriích.

Nulté kategorie (1. – 3. třída) se zúčastnili Jan Kaskoun – 2. místo, Lukáš Appelt – 3. místo a Karolina Stevanovic‘ – 3. místo.

První kategorii (4. – 5. třída) zastupovaly Tereza Hermanová a Viktorie Eva Klasová. Obě obsadily třetí místo.

Ve druhé kategorii (6. – 7. třída) soutěžili Pavel Rejšek – 3. místo, Adam Mészaros
– 3. místo a Veronika Jírovcová – 2. místo

Třetí a čtvrtá kategorie byly zastoupeny žáky osmých a devátých tříd. Rozdílem byl jen vybraný repertoár. Třetí kategorie předvedla lidovou tvorbu, kterou za naši školu prezentovala Adéla Štěrbová – 3. místo.

Ve čtvrté kategorii šlo o tvorbu tzv. umělou. Zde se opět předvedla Adéla Štěrbová – 3. místo. Její výkon doplnil Martin Lukáš, který si vybojoval 2. místo.