Letní tábor :-)

V pondělí 10. července se sešli všichni táborníci v malé tělocvičně, kde jsme se rozdělili do keltských kmenů, vyrobili si keltský deník, amulet a korále, které budou jednotlivé kmeny získávat za splněné úkoly. Po dobrém obědě v naší školní jídelně jsme vyrazili na koně do Přečínských Chalup k Roučům, kterým tímto mooooc děkujeme. Do deníčků si budeme zapisovat, co jsme zažili a co nás ještě čeká.

V úterý pojedeme autobusem do Čkyně, pak vláčkem:-) do Lčovic, odkud se po modré značce vydáme až na vrchol Věnec u Budilova. Sportovní oblečení, obuv, pláštěnka, svačina a pití nám nesmí na putování po Keltské stezce chybět. Pokud počasí dovolí opečeme si po cestě „buřtíky“.

Dnes jsme zvládli Keltskou stezku na jedničku s hvězdičkou. Myslíme si, že všichni musí být pořádně unavení – 12 km v nohách bez „remcání“ :-). Super!!!

Ve středu pojedeme autobusem do svíčkárny v Písku, kde si bude každý vyrábět vlastní svíčky a sáček s koupelovou solí:-). Oběd máme zajištěný. Malé kapesné by se hodilo:-). Děti dnes dostanou informace k pátečnímu dni, prosíme o přečtení a vyplnění. Děkujeme.

Dnešní tvoření ve svíčkárně se nám líbilo. Vezeme domů svíčky, koupelovou sůl a jiné drobnosti…..  

Do Strakonic vyrazíme ve čtvrtek.  Sraz je tentokrát na nádraží ve Vacově. Odjezd v 8 hodin. Na hradě na nás čeká Svět Lego kostiček a tvořivá dílnička. I ve Strakonicích si dáme oběd a autobusem se vrátíme zpět.

Po třetí hodině nás přivezl autobus ze Strakonic. Prohlídkou výstavy z Lego kostiček, tvořením, dováděním na Podskalí, obědem a zmrzlinou jsme ukončili čtvrtý tábornický den. Na pátek jsme rozděleni na Kelty turisty a Kelty cyklisty a po špagetách od našich skvělých paní kuchařek vyrážíme na poslední výlet do přírody. A samozřejmě na závěr…vyhodnocení, odměny, medaile…:-) 

Pátek upřesníme podle počasí – rádi bychom jeli na kole (kdo nechce nebo nemůže, půjde pěšky).

Počasí nám přálo i v pátek a tak po dopoledních hrách a vyhodnocení celého tábora vyrazila jedna skupina na kole a druhá pěšky na koupaliště v Rohanově. Cyklisté jeli kolem Biskupáku a Milíkovské studánky, tachometr jim naměřil 14 km.

Všem táborníkům děkujeme za bezva týden, bez úrazu a s úsměvem na tváři jsme si to společně užili. Užívejte prázdniny a zase někdy příště…