McDonald’s Cup

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 proběhl 21. ročník Okresního kola McDonald´s cupu – celostátního fotbalového turnaje, určený žákům ZŠ. Na hřišti TJ Šumavan ve Vimperku jsme se utkali se školními družstvy z celého prachatického okresu ve věkové kategorii 4. a 5. tříd ZŠ. Nalosovány byly dvě skupiny: sk. A – ZŠ Národní Prachatice, ZŠ TGM Vimperk, ZŠ Vacov, ZŠ Husinec, ZŠ Netolice; sk. B – ZŠ Smetavova Vimperk, ZŠ Vodňanská Prachatice, ZŠ Šumavské Hoštice, ZŠ Zdíkov. Výsledky – Vacov – Husinec 2:1; TGM Vimperk – Vacov 0:1; Národní Prachatice – Vacov 2:2; Vacov – Netolice 0:1.

V souboji o 5. – 6. místo se ZŠ Vodňanská vyhráli chlapci z naší školy 1:0. ZŠ Vacov vzorně reprezentovali: Čtvrtník František, Josefík Matyáš, Mauric Vojtěch, Rejšek Vojtěch, Zloch František, Čejka Pavel, Česánek Kryštof, Čtvrtník Martin, Hořejš Jan, Mareš Tomáš, Horáčková Ema, Urbánek Jiří (střelci – Čtvrtník M., Rejšek V., Josefík M., Mareš T.)

10. 5. 2018 si v kategorii 1., 2. a 3. tříd zahráli a ZŠ Vacov opět úspěšně reprezentovali: Pála Sebastian, Voják Matyáš, Horáček Jonáš, Prokůpek Jan, Vinterová Lucie, Šašek Vojtěch, Boška Jiří a Josef, Čtvrtník Miroslav, Zloch Václav. Chlapci celkově uhráli krásné 3. místo, získali tak cenné medaile a pohár.

Chtěla bych tak poděkovat všem našim fotbalistům a jejich rodičům za podporu při realizaci naší výpravy, jmenovitě p. Františkovi Čtvrtníkovi a Martinovi Vojákovi za trenérské vedení a podporu celého týmu na hřišti.