Pasování na čtenáře

Čtvrtek 24. 5. byl pro prvňáčky velmi slavnostním dnem, konal se jejich velký vstup mezi čtenáře. Celý rok všichni pilně pracovali, naučili se číst písmenka, slova, věty a mohli se svými znalostmi pochlubit před rodiči a kamarády. Paní knihovnice přivítala Krále všech skřítků a strašidel, známého spisovatele, pana Hynka Klimka, který přijel prvňáčky pasovat na čtenáře. Nejdříve všichni prvňáčci přečetli svůj příběh o strašidelné třídě, pak se podepsali do obecní kroniky a konečně došlo na očekávané pasování. Za vše byli odměněni sladkou čokoládou, čtenářským odznakem, průkazkou do knihovny a krásnou knihou Strašidlář s věnováním pana Hynka Klimka. Slavnost malých čtenářů pokračovala zpěvem několika písniček a poděkováním všem za přípravy. Nakonec už zbylo jen kouzelným klíčem otevřít dveře knihovny a společně si prohlédnout místo plné příběhů a pohádek schované v knížkách.
Děkujeme paní knihovnici za přípravu této úžasné slavnosti malých čtenářů..