Vzdělávací program – Škádlení nebo šikana

Ve čtvrtek 14. 2. navštívily 5. a 6. třídu lektorky Terka a Monča z organizace Portus Prachatice. Jejich cílem bylo žákům vysvětlit co je to šikana, jak se jí bránit, co dělat, když se stanou obětí a jak mohou pomoci oběti šikany.

Žáci se díky nejrůznějším hrám seznámili s pocity, které zažívá šikanované dítě. Také pochopili, jak je důležité držet pospolu, naslouchat si a při řešení problému nalézt společný kompromis.

Díky tomuto programu získali žáci mnoho nových zkušeností a uvědomili si, jak tenká může být hranice mezi škádlením a šikanou.

Tento program je financován z projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Vimperk II. ZŠ Vacov je partnerskou školou organizace MAS Šumavsko, která tento projekt realizuje.