Kurz první pomoci

V úterý 19. 2. navštívila naši školu paní Jiřina Kuncová ze školícího střediska v oblasti zdravotnictví a první pomoci Prachatice. Jejím cílem bylo žáky proškolit v první pomoci – kdy volat záchrannou službu, která čísla volat v případě pomoci v ČR i v zahraničí, jak postupovat při záchraně života, jakým chybám se vyvarovat aj. Žáci se naučili, jak postupovat v případě úrazu, kdy člověk krvácí (od malých zranění až po tepenné krvácení), ale i to, co dělat, když nám teče krev z nosu. Dále viděli ukázku, jak funguje defibrilátor a na závěr si sami vyzkoušeli oživit figurínu.

Tento program je financován z projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Vimperk II. ZŠ Vacov je partnerskou školou organizace MAS Šumavsko, která tento projekt realizuje.