Jak se hladí ježek?

V úterý 26. 3. 2019 jsme v naší mateřské škole přivítali živého ježka. Jmenoval se Princátko, protože měl rád pouze červíky a jen červíky. Nic jiného mu totiž nechutná.

Na začátku programu jsme se dozvěděli jak žijí ježci, čím se živí, jak si vytváří a chrání svoje území. Prohlédli jsme si obrázky, kde nás překvapilo, jak má ježek dlouhý jazyk. Poté nám paní ošetřovatelka ukázala zmíněného ježka Princátka, kterého jsme si zblízka prohlédli, prozkoumali jsme jeho bříško, které je bez bodlin. A nakonec jsme si vyzkoušeli, jak se hladí ježek. Po chvilce zvykání na nás ježek začal vyplazovat i jazyk, který jsme viděli na již zmíněném obrázku.

Naučili jsme se básničku s pohybovým doprovodem a písničku o ježkovi. A na závěr jsme vybarvili obrázek, vytvořili společné dílko a Princátko hlídal, jestli to všichni děláme správně.