Nový traktor pro školku

Naše školka se nachází poblíž hlavní silnice, proto máme dost dobrý přehled o projíždějících dopravních prostředcích. Kluci nejvíc sledují traktory, které podle značek dokáží spolehlivě rozeznat. Na podzim a na jaře děti vídají a se zájmem pozorují zemědělskou techniku při práci na poli nebo na louce. Chodíme na exkurze do místního ZOD, kde děti vidí traktory a zemědělské stroje zblízka a mohou si je také trochu osahat.

Zájem dětí zřejmě těší i zemědělce, protože nám připravili nečekané překvapení. V pátek 8. března zavítali do školky předseda ZOD Vacov pan inženýr Petr Holub a majitel společnosti DAŇHEL AGRO a.s. pan inženýr Vlastimil Daňhel. Dětem předali dar v podobě šlapacího traktůrku, značky John Deere. Radost dětí byla převeliká. Nejmenší děti traktor hned vyzkoušely. Zatím jenom v herně na koberci, ale na jaře ho určitě budou prohánět na školní zahradě.

Děkujeme panu inženýru Petru Holubovi a panu inženýru Vlastimilu Daňhelovi za milý a hodnotný dar.

Za MŠ Vacov D. Čtvrtníková