Exkurze do Techmania Science Center

4. dubna se žáci druhého stupně vydali na exkurzi do prostor Techmania Science Center, které se nachází v Plzni. Odjížděli jsme brzy ráno z autobusového nádraží ve Vacově. Cestu autobusem jsme si užili, poslouchali jsme písničky a zpívali. V Plzni jsme nejprve zavítali do Planetária do promítacího sálu a za doprovodu komentované prohlídky cestovali na Mars. Po přednášce jsme si prohlédli vnitřní prostory Planetária a poté se vydali zpět do protější budovy Techmánie. Tam pro nás byla připravena další krátká vědeckotechnická show s Van de Graaffovým generátorem. Poté jsme se porozhlédli po celém areálu, seznámili s různými expozicemi a interaktivními exponáty. Každého oslovilo něco jiného, nás nejvíce zaujala potápějící se loď. Nakonec jsme se občerstvili, vyfotografovali a s novými vědomostmi, zážitky a naprostou spokojeností se vypravili zpět do Vacova.

Lenka Nováková, Zuzana Rychtářová (8. tř.)