EXKURZE DO AMÁLINA ÚDOLÍ

22. 5. 2019 se naše parta zlatokopů vydala na dobrodružnou cestu do Amálina údolí. Ráno jsme nastoupili do autobusu ve Vacově a s drobnou přestávkou a přestupní stanicí na Staších dojeli do Kašperských Hor.

Dobře naladění, napapaní a s vidinou zlatého úlovku jsme se vydali na cestu. Prošli jsme Kašperskými Horami, mírným klesáním jsme scházeli do Amálina údolí až přímo k cíli naší cesty a to ke Zlatému potoku.

Po hledání toho správného místa k rýžování, jsme konečně mohli zkusit naše zlatokopecké schopnosti. Začalo samotné rýžování…..ty rozzářené dětské oči po nalezení zlatého zrna ve svém sítku, to byl nezapomenutelný zážitek. Každý si odnesl zlatou památku ze svého rýžování a s pocitem zadostiučinění jsme sice již neklesali, ale stoupali zpátky do Kašperských Hor.

Také naše zastávka do informačního centra v Kašperských Horách byla prima a náramně jsme si to užili – například v liščí noře : ).

Čekání na autobus, který nás odvezl zpátky do Vacova, jsme si zkrátili nanukovou dobrotou.

No a nakonec celého tohoto dobrodružství čekala na zlatokopy zasloužená sladká odměna v podobě zlaté mince.