Exkurze do Jihoseparu

Co se stane s odpadem, který dáme do barevných kontejnerů? Co se z tříděného odpadu dá vyrobit? Nejen to zajímalo čtvrťáky a páťáky při exkurzi do vimperské společnosti Jihosepar, kam se vypravili v pátek 27. září.

Na začátku nás p. Ambrož seznámil s historií firmy. Také vyzkoušel žáky, jak se třídí odpad, co ví o jeho dalším zpracování. Dozvěděli jsme se, jak funguje moderní provoz, viděli jsme nákladní auta, která odpad do Jihoseparu vozí. Na třídící lince probíhalo rozdělování plastů podle druhu. Nemile nás všechny překvapilo, co všechno dáme my lidé do žlutých kontejnerů, kam patří pouze výrobky z plastů – sešlápnuté PET láhve, fólie, plastové tašky, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů a další.

Po návratu do školy jsme, o tom co jsme viděli, dlouho diskutovali. Shodli jsme se na tom, že je potřeba třídit odpad ještě pečlivěji.