Sbírka pro „naši Aničku“

Celý listopad děti zhotovovaly výrobky na vánoční trhy. Do této akce se zapojily všechny třídy, takže v neděli 1. prosince bylo na trzích z čeho vybírat. A proč to všechno? Výnos z prodaných věcí jsme se rozhodli věnovat „naší Aničce“, která potřebuje jarní lázeňský pobyt, aby se jednou mohla postavit na svoje nožičky. A my jí všichni fandíme a držíme pěstě, aby se jí to povedlo. Hned 2 dny na to proběhlo družinové Předvánoční posezení s rodiči. Nejprve v tělocvičně děti předvedly půlhodinové pásmo básniček, koled a tanečků. A protože se „naše Anička“ přijela také na besídku podívat, předali jsme zde ejí mamince 8.000,- korun vydělaných na nedělním vánočním trhu ve Vacově. Po programu se všichni včetně Aničky přesunuli do patra školních družin, kde již byly připraveny družinové vánoční trhy, kde si samy děti prodávaly své výrobky. Výtěžek z tohoto prodeje použijeme na nákup surovin na občasné vaření či pečení v našem programu „Děti vaří dětem“. Ve cvičné kuchyňce a v oddělení Berušek bylo připravené občerstvení pro rodiče, které zčásti udělaly děti, z části donesli rodiče a z části věnovala místní pekárna. Mezi rodiči byl velký zájem o prohlížení družinové kroniky, kam mohli zapsat svůj názor, připomínku či přání. Objevilo se plno milých vzkazů a poděkování, z čehož jsme měli samozřejmě obrovskou radost. Děti, které zrovna neprodávaly, si mohly pohrát v družině, kromě toho pro ně byly vedle stolů s prodávanými výrobky připraveny veselé hry a soutěže. Veselé povídání s rodiči a prarodiči se neslo do večerních hodin a bylo moc příjemné.