Malíčci

Malíčci od jara do léta

Jaro jsme v naší třídě přivolali a přivítali společně s „jarní vílou“. Pozorovali jsme, jak se příroda probouzí po „zimním spánku“ a sledovali dění na loukách i zahradách. Nahlédli jsme do života hmyzu i domácích zvířátek. Poznávali jsme různé květiny a pozorovali změny počasí. Oslavili jsme Velikonoce, seznámili se s jejich tradicemi, vyrobili si velikonoční vázy, přáníčka a zápichy v podobě oveček.

Oslavili jsme den matek, den dětí i den otců.

Také proběhlo “Odpoledne s písničkou“ pro rodiče a přátele školy, kde děti ukázaly, jaké písničky a básničky se během školního roku naučily.

V červnu se uskutečnil náš třídní výlet. Velkým zážitkem byla jízda autobusem a prohlídka minizoo.

Dále nás v červnu čekalo divadelní představení v obecním sále, kde jsme pomáhali štěňátku třídit odpady.

Nyní se radujeme z letního počasí, užíváme si naší školkové zahrady. A občas nám pobyt venku zpestří i mlsání nanuků.

Přejeme vám krásné léto plné klidu, ale i zážitků ze chvil strávených s rodinou a kamarády.

Odpoledne s písničkou

Ve středu 25. května se v MŠ konalo “Odpoledne s písničkou”. Děti se velice těšily, protože mohly rodičům i ostatním příbuzným ukázat, co se ve školce za celý rok naučily a jak jsou šikovné. Představení bylo průřezem celého školního roku s motivem ročních období. Děti byly nervózní, ale i přes to se jim vystoupení velmi podařilo. A domů jsme odcházeli spokojení a plni nejen zážitků, ale i s plnými bříšky z malého pohoštění, které nás po besídce čekalo.

Výlet Malíčků a Prostředníčků za zvířátky

Konečně je pondělí 6. června, kdy společně vyrážíme na výlet. Autobus na nás čeká v 8.00 před školkou a všichni nedočkavě nastupujeme. Vyrážíme směr Putim, kde navštívíme minizoo. Dojeli jsme kousek před areál a k zvířatům už je to jen pár kroků. Tato minizoo se nachází na soukromé zahradě jedné rodiny a k vidění je tu velké množství zvířátek. Jsou mezi nimi zvířata domácí i exotická.

Děti se nadšeně procházejí areálem s králíky, morčaty. Prohlížejí si ovečky, slepice, kozy s kůzlaty, klokany a surikaty. V další části areálu vidíme ve voliérách sovy, bažanty, papoušky, krkavce, káně a veverku. Počasí máme na jedničku a děti jsou také nadšené z toho, že mohou vyzkoušet zdejší malé dětské hřiště. K obědu samozřejmě nesmí chybět řízek. Ten nám vykouzlil úsměv na rtech, stejně tak jako zdejší zvěřinec.

Výlet se vydařil a my se, plni zážitků, v pořádku vrátili do naší školičky.

Iveta Machovcová Pešlová, Tereza Zlochová a Kateřina Bublíková