Jak se hladí ježek?

V úterý 26. 3. 2019 jsme v naší mateřské škole přivítali živého ježka. Jmenoval se Princátko, protože měl rád pouze červíky a jen červíky. Nic jiného mu totiž nechutná.

Na začátku programu jsme se dozvěděli jak žijí ježci, čím se živí, jak si vytváří a chrání svoje území. Prohlédli jsme si obrázky, kde nás překvapilo, jak má ježek dlouhý jazyk. Poté nám paní ošetřovatelka ukázala zmíněného ježka Princátka, kterého jsme si zblízka prohlédli, prozkoumali jsme jeho bříško, které je bez bodlin. A nakonec jsme si vyzkoušeli, jak se hladí ježek. Po chvilce zvykání na nás ježek začal vyplazovat i jazyk, který jsme viděli na již zmíněném obrázku.

Naučili jsme se básničku s pohybovým doprovodem a písničku o ježkovi. A na závěr jsme vybarvili obrázek, vytvořili společné dílko a Princátko hlídal, jestli to všichni děláme správně.

Nový traktor pro školku

Naše školka se nachází poblíž hlavní silnice, proto máme dost dobrý přehled o projíždějících dopravních prostředcích. Kluci nejvíc sledují traktory, které podle značek dokáží spolehlivě rozeznat. Na podzim a na jaře děti vídají a se zájmem pozorují zemědělskou techniku při práci na poli nebo na louce. Chodíme na exkurze do místního ZOD, kde děti vidí traktory a zemědělské stroje zblízka a mohou si je také trochu osahat.

Zájem dětí zřejmě těší i zemědělce, protože nám připravili nečekané překvapení. V pátek 8. března zavítali do školky předseda ZOD Vacov pan inženýr Petr Holub a majitel společnosti DAŇHEL AGRO a.s. pan inženýr Vlastimil Daňhel. Dětem předali dar v podobě šlapacího traktůrku, značky John Deere. Radost dětí byla převeliká. Nejmenší děti traktor hned vyzkoušely. Zatím jenom v herně na koberci, ale na jaře ho určitě budou prohánět na školní zahradě.

Děkujeme panu inženýru Petru Holubovi a panu inženýru Vlastimilu Daňhelovi za milý a hodnotný dar.

Za MŠ Vacov D. Čtvrtníková

Další fotogalerie z akcí