Akce školní družiny

Den vody

20. února

Den vody – FOTOGALERIE


Velikonoční tvoření

20. února

Velikonoční tvoření – FOTOGALERIE


Plavání Soběšice

20. února

Plavání Soběšice – FOTOGALERIE


Setkání generací Strakonice

20. února

Setkání generací – FOTOGALERIE


Hra na obchod

20. února

Hra na obchod – FOTOGALERIE


Karneval

20. února

Karneval – FOTOGALERIE


Výroba masek

20. února

Výroba masek – FOTOGALERIE


Krmení zvířátek

14. února

Krmení zvířátek – FOTOGALERIE


Zdravověda není věda

7. února

Zdravověda není věda – FOTOGALERIE


Železný kluk-holka

31. ledna

Železný kluk-holka – FOTOGALERIE


Africká kultura

22. ledna

Africká kultura – FOTOGALERIE


Hry na sněhu

17. ledna

Hry na sněhu – FOTOGALERIE


Krmení zvířátek

10. ledna

Krmení zvířátek – FOTOGALERIE


Koledování – Vacov

20. prosince

Koledy Vacov – FOTOGALERIE


Vystoupení – Domov seniorů Vacov

18. prosince

Vystoupení – Domov seniorů Vacov – FOTOGALERIE


Vystoupení – Javorník

11. prosince

Vystoupení – Javorník – FOTOGALERIE


Adventní kalendáře

listopad

Adventní kalendáře – FOTOGALERIE


Adventní trhy ve Dřešíně

2. prosince

Adventní trhy Dřešín – FOTOGALERIE


Vystoupení pro seniory ve Dřešínku

16. listopadu

Senioři Dřešín – FOTOGALERIE


Planetárium

15. listopadu

Planetárium – FOTOGALERIE


Vítání občánků

12. listopadu

Vítání občánků – FOTOGALERIE


Pečení buřtů

8. listopadu

Pečení buřtů – FOTOGALERIE


Vystoupení pro seniory ve Vacově

5. listopadu

Vystoupení pro seniory ve Vacově – FOTOGALERIE


Kouzelník – bublinky

30. října


Písek – Mraveniště

25. října


Zábavné včeličky

18. října


Dýňohraní

11. října


ZOD Miřetice

4. října


Mravenčí stezka – Srní

27. září


Svatováclavské dovádění

20. září


Divadlo Divoloď

11. září


Akce v březnu

Zkusili jsme si přežití s Milanem a dověděli se spoustu věcí užitečných v přírodě. Některé děti navštívily program Továrna na utopii v Písku, společně jsme si užili karneval, další část dětí navštívila Mivu Miřetice, další jely na výlet do Kašperských Hor. Vyráběli jsme zajíčky ušáčky, dárky pro budoucí prvňáčky a samozřejmě nemohlo chybět ani velikonoční vyrábění. Děti ze Slavíčků již po třetí vyrobily dárky pro Domov seniorů a osobně je staříčkům předaly. Velkou akcí byl program na vítání občánků ve Vacově.


Akce v únoru

V únoru jsme postupně s dětmi zvládli 2 exkurze – do ZOD a MIVY v Miřeticích, dále jsme uskutečnili 3 výlety – na Stachy, do Sladovny v Písku a na Kvildu. V závěru měsíce pekly děti s pomocí paní z Komunitního centra Čkyně bavorské vdolečky.


Akce v lednu

Leden jsme začali výrobou korunek k svátku Tří králů. Následoval výlet na Chalupskou slať a návštěva chovatele cvičených papoušků, na které se děti obzvláště těšily. Nejstarší děti vyráběly ptačí krmítka, zatímco mladší malovaly a pojmenovávaly ptáčky na krmítku. Potom mladší děti vyjely na výlet do Muzea hasičů na Stachy, starší děti si ověřily své znalosti v oblasti zdravovědy a dopravky. Děti z 1. třídy vyráběly obálky na peníze a dřevěné pexeso, leden jsme zakončili společným bobováním.


Vystoupení

Všechno začalo tím, že jsme byli osloveni, zda bychom nezazpívali na akci u příležitosti otevírání nové cukrárny ve Vacově. Celé září se tedy se skupinkou 20 zájemců intenzivně nacvičovalo a výsledek stál za to. Na vacovském náměstí zaznělo 5 písní v podání dětí ze školní družiny. Tím mělo vše skončit. Opak byl pravdou. Děti zpívání bavilo, a tak se v rámci ŠD rozjel kroužek zpívání a tancování. Děti pak se svými prográmky vystoupily na těchto akcích: 12. listopadu – Strašidlácká diskotéka Vacov, 13. listopadu – Předvánoční setkání seniorů Vacov, 22. listopadu – Léčebna Javorník, 25. listopadu – Předvánoční setkání seniorů Dřešín, 3. prosince – Adventní trhy Dřešín, 25. prosince – Vánoční posezení s rodiči v ZŠ, 26. prosince – Domov seniorů Vacov a 21. prosince – Domov seniorů Pravětín. Všechna vystoupení byla kouzelná a potěšila diváky. A to je největší odměna za naši práci.


Akce v prosinci

Prosinec jsme začali adventně – pracovnice z Komunitního centra ze Čkyně vyráběly s dětmi svíčky, které budeme prodávat na trzích. Následovala Čertí diskotéka, kde si děti zatancovaly a zahrály veselé čertí hry. Největší pozornost jsme celý prosinec kladli na nácvik programu na Vánoční posezení s rodiči, kde 15. prosince proběhl hodinový program dětí v tělocvičně a potom v prvním patře děti prodávaly své výrobky na družinovém adventním trhu a rodiče si mohli pochutnat na připravených dobrotách a dát si kafíčko nebo čaj, někteří si s chutí prohlédli družinové kroniky, jiní si jen tak popovídali. Poslední týden nechybělo vánoční koledování, kdy jsme obešli podniky, obchody a instituce ve Vacově, zazpívali koledy, popřáli krásné vánoční svátky a předali drobné dárky od dětí. Poslední akcí byla výroba vánočních svícnů.


Akce v listopadu

Listopad byl měsíc přímo zahlcený akcemi. Děti z 1. a 2. třídy se byly 7. 11. podívat na koních v Přečíně, kde se každý mohl svézt. Ve stejný den pořádaly děti ze 3. třídy Drakiádu a děti ze 4. a 5. třídy uskutečnily výlet do Sušice spojený s návštěvou plaveckého bazénu. Dále jsme s dětmi vyráběli a následně zdobili dřevěné stromečky, navštívil nás kouzelník a mnoho zážitků jsme si odnesli z Planetária.


Akce v říjnu

1. a 2. třída vyjela na Šumavu, Berušky si užily ještě jeden den na Šumavě, i když trochu deštivý. Všichni jsme podzimně vyráběli a poslední říjnový den se prvňáčci a druháčci podívali do hoslovického mlýna, zatímco starší děti soutěžily ve znalostech o naší republice.


Hnětynky

Pod vedením pracovnic z Komunitního centra Čkyně děti pekly a zdobily hnětynky, krajové cukroví našeho Posvícení.


Koně Přečín

17. října se děti 3., 4. a 5. třídy vydaly navštívit koníky u Roučů v nedalekém Přečíně. Vstupné bylo tvrdé pečivo, takže děti táhly igelitky a pytlíky s těmito pochoutkami pro koně. Počasí bylo teplé a slunečné, a tak si děti velice užily projížďky na koních pod vedením zkušených „koňařek“.


Beseda s panem Kalinou

Děti ze 3., 4. a 5. třídy se zúčastnily besedy s navigátorem Dakaru panem Josefem Kalinou. Vyprávění bylo doplněno fotografiemi a krátkým videem. V závěru pan Kalina odpovídal na všetečné dotazy dětí.


Výrobky ze slaného těsta

Další akcí Komunitního centra Čkyně bylo vyrábění ze slaného těsta. Zaměřili jsme se na tradice, a tak si děti vymodelovaly kromě drobných kytiček i celé hnětynky. Toto vyrábění děti opravdu hodně bavilo.


Korálkohraní

Pracovnice Komunitního centra ze Čkyně připravily pro děti korálkové odpoledne. Dětí za pomoci drátku vyráběly z korálků kytičky, jablíčky nebo větvičku šípku.


Divadlo 5. třídy

Družinové děti z 5. třídy si k svátku sv. Václava připravily krátké divadlo o životě knížete Václava. Představení bylo vtipné a i když nakonec museli v rolích zaskakovat někteří čtvrťáci, povedlo se a mladším kamarádům z družiny se líbilo.


Svatováclavské dovádění

Již tradičně si děti v září užívaly Svatováclavské dovádění na blízkém Pahorku. I tentokrát soutěžily v hlavolamech, dovednosti se šípy, hodu šiškou na divočáka, rytířském souboji a dalších disciplínách.


Dravci

Velmi pěkné, i když studené odpoledne jsme si užili s ukázkami dravců a soviček. Pan chovatel zajímavě vyprávěl a své povídání propojil ukázkami, co tito ptáci dovedou.


Divoloď

12. září k nám opět zavítalo divadlo Divoloď, tentokrát s Námořnickou legendou. Jako vždy úžasné představení jednoho herce, který dokázal zapojit děti tak, že nevnímaly okolí. Vyprávění, aktivity, písničky – děti byly nadšené.


Seznamovací hry

5. září jsme začali již tradičními seznamovacími hrami. Hlavním cílem je seznámit se s novými prvňáčky a naopak – prvňáčky seznámit s novými staršími kamarády. Bylo to veselé odpoledne.


Ahoj léto!

Poslední letošní akcí bylo cvičení s Verčou Šťastnou na hřišti, kterou jsme nazvali „Ahoj léto!“. Děti si pořádně protáhly svá tělíčka a poznaly, že aerobik je pořádná dřina.